Suudilerden Osmanlı'ya büyük ayıp!

Suudi Arabistan yönetimi, Osmanlı İmparatorluğunun en büyük padişahlarından biri olan Kanuni Sultan Süleyman'ın ismini taşıdığı sokak tabelasını yere attı. Üstelik bununla yetinmeyip basına servis etti.

Suudilerden Osmanlı'ya büyük ayıp!

Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye ve Osmanlı’ya karşı düşmanlığı devam ediyor. Suudi Arabistan hükümeti, önceki ay aldığı kararla daha önce ismi “Kanuni Süleyman” olan caddenin adını değiştirdi.

Arap bağımsız analist ve yorumcu Nabeel Nowairah, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Suudi Arabistan hükümetinin, Osmanlı padişahlarından “Kanuni Süleyman” adını taşıyan caddenin tabelkasını kaldırdığını söyledi.

SÖKÜLEN TABELAYI  YERE ATTILAR!

Gazeteci Hasan Hız da, tabelanın yere atılıp basına servis edildiğini bildirdi.

SOSYAL MEDYADAN  TEPKİ YAĞDI!

Suudi Arabistan’ın Osmanlı İmparatorluğu’nun en parlak döneminin padişahı olan, Kanuni Sultan Süleyman’ın adının caddeden kaldırılması ile sökülen tabelanın yere atılması, sosyal medyada büyük tepki topladı.

İşte o tepkiler:

-Sultan Süleyman Kanuni Caddesi" levhası Riyad'ta indirilmiş. Anlaşılan S.Arabistan bugünlerde revaçta olan heykel devirme modasına katılmak istemiş fakat... kör şansa bakın ki ülkede insan suretinde tek bir heykel dahi yok. Şu yoruma güldüm: Caddenin yeni ismi Ariel Şaron olsun.

Suudi Arabistan yönetimi, Kanuni Süleyman adını taşıyan sokağın ismi değiştirdi.

-▪️Tabelayı yere atıp birde basına servis etmişler.
▪️Testereyle insan parçalayan bir yönetimin, 'KANUNİ' unvanlı bir padişahtan rahatsız olması normal.
▪️Sokağın adını Lawrance koyun, size o yakışır.

SuperHaber/ Mevlüt Yüksel

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5