banner30

banner29

Suudiler'den parayı alan UBER ceo'sundan skandal benzetme

Maaşını Suudilerden alan UBER CEO Khosrowshahi, Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesiyle sürücüsüz araç kullanımını karşılaştırdı insanların hata yapabileceğini söyledi.

Dünya 11.11.2019, 15:27 12.11.2019, 18:53
Suudiler'den parayı alan UBER ceo'sundan skandal benzetme

Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki konsolosluğunda vahşice öldürülen Cemal Kaşıkçı, dünyanın gündeminden düşmüş değil. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın talimatları doğrultusunda işlenen bu cinayetin arkasında sır perdesinin aralanması için büyük bir soruşturma sürdürülüyor. Tüm gözler Suudilerin üzerindeyken; UBER'in CEO'su Dara Khosrowshahi'den tartışmalara neden olan bir açıklama geldi.

"BİZ DE HATALAR YAPTIK"

Suudi Arabistan tarafından fonlanan şirketin CEO'su, Cemal Kaşıkçı cinayetini hata olarak nitelendirdi ve insanların affedebileceğini savundu.

Vahşi bir cinayeti "hata" olarak nitelendiren UBER CEO'su, "Bu ciddi bir hataydı. Biz de hatalar yaptık. Mesela şoförsüz araçlar konusunda hata yaptık, sonra bunu durdurduk. İnsanlar hata yapar ancak bu, onların asla affedilmeyeceği anlamına gelmez." ifadesini kullandı.

EN BÜYÜK BEŞİNCİ HİSSEDARI

En büyük yatırımcılarından biri Suudi Arabistan yönetimi olan Kaliforniya merkezli Uber şirketi, Kaşıkçı cinayetinin ardından bu ülke ile olan ilişkileri sebebiyle zaman zaman eleştiri toplamıştı. Mayıs ayında halka arz edilen Uber'in en büyük 5'inci hissedarı olan Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu, o günkü koşullarda toplam değeri 3 milyar 400 milyon dolar olan hisselerin, yüzde 4,3'ünü satın almıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?