banner5

banner29

Taylor Swift'in canlı yayında yaptığı el işareti 'yardım çağrısı' olarak algılandı

Şarkıcı Taylor Swift'in dün akşam canlı yayın sırasında yaptığı bir parmak işareti kafa karışıklığına neden oldu. Swift'in belli belirsiz de olsa 4 parmağını göstererek yaptığı işaret tüm dünyada şiddet gören kadınlar tarafından yardım istemek için kullanılıyor.

Dünya 16.12.2020, 15:32 16.12.2020, 15:57
Taylor Swift'in canlı yayında yaptığı el işareti 'yardım çağrısı' olarak algılandı

ABD'li şarkıcı Taylor Swift dün albümünü tanıttığı bir canlı yayın yaptı. Hayranları albümle ilgili detayları öğrenmek için heyecanlıyken, yayın sırasında Swift'in yaptığı el hareketi hayranlarını endişelendirdi. 

Swift'in yaptığı ve tüm dünyada #SignalforHelp (Yardım işareti) bilinen el hareketi, evde şiddet gören kadınların yardım isteme şekli. Taylor Swift ise bu hareketi yayın sırasında üst üste iki defa yapıyor.

Bu endişe verici hareket için refleks diyenler de var, "Gerçekten yardıma ihtiyacı olabilir" diyenler de var. Siz ne düşünüyorsunuz? Böyle bir şey gerçek olabilir mi?

4 parmak işareti

Aile içi şiddete maruz kalan kadınlar, şiddet gördüğünü anlatmak istediği kişiye avucunu gösterdikten sonra baş parmağını avuç içinde tutup, elini yumruk yapıyor. Şiddet gören kadınların kullanabileceği bu el işareti, şiddet mağduru kadınların çevresinden güvenli bir şekilde yardım istemesini sağlıyor. Eğer şiddete uğruyorsanız, sosyal medya kullanma imkanınız da var çekeceğiniz basit bir videoda bu hareketi yapabilirsiniz. 

Yorumlar (1)
Taylor un meleğii 1 ay önce
Taylor çok zeki ve mantıklı bir kadın bence yanlışıkla yapmamıştır
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?