banner30

banner29

Terörist Hafter'e büyük darbe: Askeri uçak vuruldu...

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanınan Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı askeri birlikler, meşru hükümeti silah zoruyla devirmeye çalışan terörist Hafter'e bağlı milislere mühimmat taşıyan askeri bir uçağın hedef alındığını duyurdu.

Dünya 06.04.2020, 11:15 06.04.2020, 11:17
Terörist Hafter'e büyük darbe: Askeri uçak vuruldu...

UMH birlikleri sözcüsü Yarbay Muhammed Kununu tarafından yapılan ve UMH tarafından yürütülen Öfke Volkanı Operasyonu Basın Merkezi'nin, Facebook sayfasında yer alan açıklamada, hükümet güçlerinin, askeri uçağı başkent Trablus'un güneyindeki Terhune kenti yakınlarına indikten hemen sonra vurduğu belirtildi.

Milislere mühimmat taşıyan askeri uçağın vurulmasıyla ilgili ayrıntılı bilgi verilmedi.

Öfke Volkanı Operasyonu Sözcüsü Mustafa el-Mecii, daha önce yaptığı açıklamada, hükümet güçlerinin, Trablus'un güneyindeki Ayn Zara ve Vadi er-Rabi bölgelerinde Hafter milisleri karşısında ilerleme kaydettiğini ifade etmişti.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Hafterin Kendin Öldümek Lazım İblis Yandaşların Arabler Ruslar Amerkanlar Hepiniz Yok Olun Müselman Torpağından Kirli Elinizi Çekin Hafter Parayla Tutulmuş Katil Onuda Fetöye Benzer İblisler Kukla Gibi Oynadır 2020-Çi İl Tarikine Hafter Esed Tranp Putin Gibiler İblis Gibi İsmi Kaldı
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?