TikTok deyip geçmeyin! İnsan öldürüyor...

Hindistan'da yaşayan 2 çocuk annesi Anitha, isimli kadın, kocasının TikTok isimli uygulamayı kullanmasını yasaklamasının ardından zehir içerek intihar etti.

TikTok deyip geçmeyin! İnsan öldürüyor...

Olay, Hindistan'ın Tamil Nadu eyaletinde Perambalur şehrinde meydana geldi.

Shiva adlı adam, eşi Anitha'nın video oluşturma ve paylaşma uygulaması olan TikTok'ta çok fazla vakit geçirdiği, çocukları ihmal ettiği ve bunun bir bağımlılığa dönüştüğü gerekçesiyle uygulamayı kullanmasını yasakladı.

Bunun üzerine Anitha, zehir içerek intihar etti. Anitha zehir içtiği anları da kayda alarak videoyu WhatsApp üzerinden o sırada çalışmak için Singapur'a giden kocası Shiva'ya gönderdi.

Görüntülerde Anitha'nın, beyaz bir şişeden siyah bir sıvı içtiği görülüyor. Görüntüleri izleyen Shiva, durumu hemen akrabalarına bildirdi.

Eve giden akrabalar ise kadını hemen hastaneye götürdü ancak Anitha hastanede hayatını kaybetti.

BU İLK 'TİKTOK ÖLÜMÜ' DEĞİL

Yerel medya, ocak ayında Maharashtra eyaletinin başkenti Mumbai'de 15 yaşındaki bir kızın, TikTok uygulamasında çok fazla vakit geçirdiği gerekçesiyle kendisini ikaz eden büyükannesine kızarak doğum gününde kendini asarak intihar ettiğini; nisan ayında da Delhi eyaletinde Salman Zakir isimli 19 yaşındaki gencin yine TikTok videosu çekerken yanlışlıkla arkadaşı tarafından vurulduğunu duyurdu.

GEÇİCİ OLARAK YASAKLANMIŞTI
Yaşanan bu ölümlerden sonra nisan ayında Tamil Nadu'da bulunan Madras Yüksek Mahkemesi, uygunsuz içerikleri gerekçe göstererek uygulamayı yasaklayan geçici bir karar aldı.

Bu kararla uygulama Google Play Store ve Apple'ın App Store'undan 25 Nisan'a kadar kaldırılmış ancak daha sonraki bir kararla uygulama tekrar kullanıma açılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 19:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5