banner29

Trump: Benden daha ünlü biri var, o da Hz. İsa

“Babam Hıristiyanlığı kurtardı” diyen oğul Eric Trump'ın ardından baba Donald Trump da kendisinden bir tek Hz. İsa'nın daha ünlü olduğunu iddia etti.

Dünya 16.10.2020, 16:23
Trump: Benden daha ünlü biri var, o da Hz. İsa

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Karolina eyaletinde düzenlediği miting sırasında kendisini İsa Mesih’le karşılaştırdı.

Sözü ünlülüğe ve tanınırlığa getiren Trump, “Geçen gün biri bana dedi ki 'Sen dünyada açık ara en ünlü kişisin.' Ben de 'Hayır, ben değilim...' dedim. 'O zaman kim?' diye sordular. 'İsa Mesih' dedim" diye konuştu.

Bu sözleri alkışlar ve tezahüratla karşılanan Trump, bu konuda 'İsa Mesih'le tartışmaya girmeyeceğini' söyleyip gökyüzüne baktı ve "Tanınırlık konusunda yanından bile geçemem" dedi. 

Sosyal medyanın da gündemi oldu

Trump'ın bu sözleri sosyal medyada da gündem olurken birçok kişi New York'ta 1980 yılında öldürülen Beatles grubu üyesi, savaş karşıtı müzisyen John Lennon'un 1966 yılında ‘Beatles’in artık İsa Mesih’ten daha ünlü’ olduğunu söylediği demeci hatırlattı.

Trump’ın açıklamasını tiye alan bazı yorumlarda şu şekilde:

"Tanrım. Ben de hala Beatles sanıyordum. Bunu bilmek iyi oldu."

"Trump, kendini John Lennon sanıyor."

"John Lennon, Beatles’in İsa Mesih’ten daha ünlü olduğunu söylediği için tepkiyle karşılamıştı. Acaba bugün insanlar, Donald Trump’ın bu açıklamasına nasıl tep verecek."

Oğlu Eric Trump: Babam Hıristiyanlığı tam anlamıyla kurtardı

Kuzey Dakota'da Scott Hennen tarafından sunulan 'What’s on Your Mind' adlı radyo programına konuk olan  Eric Trump, babasının 'Hıristiyanlığı tam anlamıyla kurtardığını' öne sürerek, karşı tarafın inançlı insanlara karşı topyekun bir savaş başlattığını söylemişti.

Eric Trump, ayrıca, "Aşırı solcu Demokrat Parti 'ateistlerin' partisi haline geldi ve Hıristiyanlığa saldırmak istiyorlar. Kiliseleri kapatmak istiyorlar; içki dükkanlarının açık tutulmasından gayet hoşnutlar" ifadelerini de kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?