Trump Irak'tan çekilme şartını açıkladı! Para istedi...

ABD Başkanı Trump, Amerikan ve yabancı askerlerin ülkesinden çıkarılmasını öngören kararı görüşen Irak'ı yaptırımlarla tehdit ederek, "Orada devasa ölçüde pahalı bir üs inşa ettik. Milyarlarca dolara mal oldu. Benden çok önce yapılmıştı. Harcamalarımız için geri ödeme yapmadıkları sürece çıkmayacağız." açıklamasıyla ülkeden çıkma şartını açıkladı.

Trump Irak'tan çekilme şartını açıkladı! Para istedi...

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Irak Parlamentosu'nun ABD askerlerinin ülkeden çıkmasını talep eden kararına tepki gösterdi.

"İran yaptırımlarının yanında hafif kalır"

Irak'ı yaptırımlarla tehdit eden Trump, "(Irak) Ülkeden çıkmamızı isterlerse ve bunu dostça yapmazlarsa onlara daha önce hiç görmedikleri ağır yaptırımlar uygularız. İran yaptırımları bunların yanında hafif kalır." dedi.

"Harcamalarımız yapılmadıkça çıkmayız"

ABD'nin Irak'tan çekilmesine ilişkin soruları yanıtlayan Trump, "Orada devasa ölçüde pahalı bir üs inşa ettik. Milyarlarca dolara mal oldu. Benden çok önce yapılmıştı. Harcamalarımız için geri ödeme yapmadıkları sürece çıkmayacağız." ifadesini kullandı.

ABD'nin en başta Irak'a girmesine karşı çıktığını belirten Trump, Irak'a girmenin büyük hata olduğunu ve Irak'ın 11 Eylül saldırılarıyla ilişkili olmadığının ispat edildiğini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5