banner30

banner29

Trump Siyonizme sadakatini gösterdi! Yahudiler Trump için dua ediyor

İsrail İçişleri Bakanı Aryeh Deri, Donald Trump'ın sadakatini kanıtladığını ve kazanması için dua ettiğini söyledi.

Dünya 04.11.2020, 23:21
Trump Siyonizme sadakatini gösterdi! Yahudiler Trump için dua ediyor

Siyonist İsrail ABD Başkanı Donald Trump'ın ikinci kez başkan seçilmesi için dua ediyor. Başkan Trump döneminde hiç olmadığı kadar güçlenen İsrail, bu avantajını kaybetmek istemiyor. İşgal ettiği topraklarda kendi vatandaşları tarafından desteklenmeyen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu müttefiki Donald Trump'ın kazanması için büyük destek sunuyor.

TRUMP'IN KAZANMASI İÇİN DUA EDİYORLAR

Netanyahu'nun yanı sıra İsrail İçişleri Bakanı Aryeh Deri de Donald Trump'ın ABD'deki başkanlık seçimlerini kazanması için dua ediyor. Şas Partisi lideri olan Deri, ultra Ortodoks Haredi Yahudilerine ait Cool Radyosu'na yaptığı açıklamada, "Trump, geçen 4 yıl boyunca Yahudilere ve İsrail devletine olan sadakatini kanıtladı. Bu seçimlerde de onun kazanması için dua ediyorum" dedi.

BİDEN'DE DOST AMA...

Trump'ın rakibi Joe Biden'in de İsrail'in dostu olduğunu belirten Deri, Trump'ın kazanamaması durumunda ise İran, Hizbullah ve Hamas'ın sevineceğini kaydetti. 

YAHUDİLER AĞLAMA DUVARINDA TRUMP İÇİN GÖZ YAŞI DÖKTÜ

İsrail'de yayın yapan Haaretz Gazetesi'nin daha önce verdiği habere göre, işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan bir grup Yahudi yerleşimci dün Mescid-i Aksa'nın güneybatı duvarı olan Burak (Ağlama) Duvarı'nda Trump'ın kazanması için dua etmişti. Yerleşimciler dua esnasında, "ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması, yasa dışı yerleşim birimlerinin tanınması, UNRWA'ya mali yardımların kesilmesi ve İsrail'in Golan Tepeleri'ndeki egemenliğinin tanınması" gibi Trump'ın "icraatlarını" anlatan dövizler taşımıştı. 

İŞGALCİ İSRAİL HİÇ BU KADAR GÜÇLENMEMİŞTİ

ABD Başkanı Trump döneminde Siyonist İsrail'in kazadıkları:

İsrail'e bugüne kadar başka hiçbir ABD başkanının sağlamadıklarını Trump sağladı.

Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıyan Trump, ABD büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıdı ve Filistinlilere mali yardımı kesti.

Trump bunlarla yetinmeyerek Filistin Kurtuluş Örgütü'nün (FKÖ) Washington'daki ofisini kapattı, işgal altındaki Filistin toprakları üzerine inşa edilen Yahudi yerleşimleri "yasal" kabul etti ve İsrail'in Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini tanıdı.

Trump ayrıca seçimlerden aylar önce, birkaç Arap ülkesi ile İsrail arasındaki normalleşme sürecine öncülük etti. Bilimsel iş birliği için ayrılan ABD yardımının Batı Şeria ve Golan Tepeleri'ndeki Yahudi yerleşim birimlerinde kullanılmasını engelleyen kısıtlamaları da iptal etti.

Her şeyden önce Trump, İsrail'in Batı Şeria'nın yüzde 30'undan fazlasının ilhakını içeren "Yüzyılın Anlaşması" adını verdiği sözde Orta Doğu barış planını sundu.

Bu plan ayrıca Tel Aviv'e “Nehirden (Batı Şeria) Denize (Akdeniz)” olarak tabir edilen bölgede tam güvenlik egemenliği verirken, Filistinli mültecilerin topraklarına dönüş hakkını engelliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?