Trump'tan bir skandal daha! Öcalan'ın manevi oğluyla...

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Başkan Donald Trump'ın, Abdullah Öcalan'ın manevi oğlum dediği ve 100'den fazla kişinin ölümünden sorumlu olan YPG/SDG'nin başındaki terörist Mazlum Kobani ile konuştuğunu açıkladı.

Trump'tan bir skandal daha! Öcalan'ın manevi oğluyla...

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Türkiye’ye uygulanacak yaptırımların bazılarının açıklamasının hemen ardından  gazetecilere bilgi verdi.

CNN International muhabiri Ryan Browne’nin paylaşıma göre Pence bu açıklamalar sırasında, Trump’ın YPG/SDG'nin başındaki Mazlum Kobani ile konuştuğunu söyledi.

ÖCALAN 'MANEVİ OĞLUM' DİYOR

Abdullah Öcalan’ın "manevi oğlum" dediği ve asıl adı Ferhat Abdi Şahin olan Mazlum Kobani, Türkiye’nin üst düzey arama listesi olan kırmızı listede yer alıyor.

100'DEN FAZLA KİŞİNİN KANI ELİNDE

Konu ile ilgili bir paylaşımda bulunan terör ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Trump'ın görüştüğü teröristin 100'den fazla kişinin ölümünden sorumlu olduğunu belirterek tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

"41 sivilin can verdiği-341’in yaralandığı Ankara-Kumrular, G.antep, Güngören, Antalya, Kuşadası katliamları ve 63 askerimizin şehadetinden sorumlu (başına 4 milyon ödül-kırmızı liste) Şahin Cilo kodlu eli kanlı teröristle Trump’ı muhatap edip, görüştürmüşler. Yazık!"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5