banner30

banner29

Trump'tan Kim Jong Un'a: "Çok etkilendim"

ABD Başkanı Donald Trump, halkını korona virüs tehdidinden korumak için gösterdiği çabalardan etkilendiği belirttiği Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'a mektup göndererek virüsle mücadelede iş birliği teklif etti.

Dünya 22.03.2020, 13:01
Trump'tan Kim Jong Un'a: "Çok etkilendim"

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'a mektup göndererek koronavirüs salgını ile mücadele konusunda iş birliği yapmayı teklif etti.

‘İş birliği konusunda hazırız’

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'a korona virüsü salgını ile mücadele konusunda iş birliği teklifi için mektup gönderdiği açıklandı. Trump'ın, mektupta Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un halkını korona virüs tehdidinden korumak için gösterdiği çabalardan etkilendiği, korona virüsle mücadele kapsamında iş birliği yapma konusunda hazır olduklarını ifade ettiği belirtildi.

"Özel ve çok sıkı kişisel ilişkilerin" bir işareti

Üst düzey bir Beyaz Saray yetkilisi de ABD Başkanı Trump'ın, Kim Jong Un'a mektup gönderdiğini doğruladı. Beyaz Saray yetkilisi, aralarının gergin olmasına rağmen mektubun iki lider arasında "özel ve çok sıkı kişisel ilişkilerin" bir işareti olduğunu, Trump'ın Kuzey Kore lideri Kim ile iletişimi sürdürmeyi dört gözle beklediğini ifade etti.

Kim Jong Un'un Trump’a cevabı merak ediliyor

Kuzey Kore medyası da ABD Başkanı Donald Trump'ın Kuzey Kore liderinin halkını korona virüs salgınından koruma çabalarından etkilendiğini söylediği bir mektup aldığını duyurdu.

Öte yandan, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un konuya ilişkin ne tür bir yanıt verdiğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Allah İkinizinde Belanızı Versin Yoksa İkiniz Birleşip Dünyaya Virüs Savaşı Açmısınız İkinizde Silah Yapan İblisiniz Kore Amerka Virüs Üçün Ne Yapaçağsınız Yapdığınızı Artığ Yapdınız İndide Mutlu Elinizi Birleşdirirsiniz İki Halkda Dünyada Silah Mafyası Bir Gün Yapdığlarınızın Çezası Kapınızı Çalaçağ Onda Günahsız İnsanların Ölümün Anlayaçağsınız İki Halkda Yok Olsun Korede Amerkada Silahdan Virüslardan Uzak Duramazlar Onların Kendileri Zaten Virüs Onlara Bakdığda İnsan Korkur Tıpki Coreno Virüs Gibi YOKSA COREVİRÜSÜN ANLAMI CORE KOREYA VİRÜS AMERKADI
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?