Trump'tan Türkiye'ye Barış Pınarı övgüsü!

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'na övgüler dizerek, "Türkiye ile iyi ilişkilerimiz var. Yeterince uzun süre sınırlarında kaldık, artık sınırlarından çekildik. İyi iş çıkarıyorlar" dedi.

Trump'tan Türkiye'ye Barış Pınarı övgüsü!

İngiltere'nin başkenti Londra'da başlayacak NATO zirvesi öncesi Genel Sekreter Jens Stoltenberg ile bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump; Fransa, Ukrayna ve İngiltere ilişkilerinin yanı sıra Türkiye'ye de değindi.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'yle ilgili son dakika mesajlar verdi. Türkiye'yi çok sevdiğini söyleyen Trump Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşebileceğini belirtti. Trump, "NATO'nun beyin ölümü gerçekleşti" diyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a da tepki gösterdi.

TÜRKİYE'YE BARIŞ PINARI ÖVGÜSÜ

Trump verdiği mesajda, "Türkiye ile ilişkilerimiz iyi. Türkiye'yi seviyorum. Erdoğan'la iyi anlaşıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşebilirim" diye konuştu.

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'na da övgüler dizen Trump, "Yeterince uzun süre sınırlarında kaldık, artık sınırlarından çekildik. İyi iş çıkarıyorlar" dedi.

BAĞDADİ OPERASYONU'NDA DA TÜRKİYE VURGUSU YAPTI

Türkiye'nin DEAŞ lideri Ebubekir El Bağdadi'nin yakalanması operasyonunda çok yardımcı olduğunu anlatan Trump, "Daha iyisini yapamazdı, daha fazla destek veremezdi" diye konuştu.

Trump, "Suriye'deki operasyonu sonrası NATO üyesi olarak kalmalı mı?" sorusuna ise bunun üyeler arasında tartışılacak bir mesele olduğunu söyleyerek yanıt verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5