banner30

banner29

Trump'tan Türkiye'ye Patriot göndermek için NATO formülü...

ABD medyası Başkan Trump'un NATO formülünü kullanarak Türkiye'ye Partiot hava savunma sistemi göndereceğini iddia etti. Trump'un bu şekilde ABD'deki muhalefeti devre dışı bırakacağı ifade edildi.

Dünya 07.03.2020, 17:52
Trump'tan Türkiye'ye Patriot göndermek için NATO formülü...

İdlib'de yaşanan sıcak gelişmelerin ardından Türkiye ve ABD arasında da temaslar sıklaştı.

ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, beraberindeki heyetle birlikte Ankara'ya kritik bir ziyaret gerçekleştirdi. Heyetlerarası görüşmenin ardından Jeffrey, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'la da bir görüşme gerçekleştirdi.

ABD medyası, söz konusu ziyaretin Partiot hava savunma sistemleri ile alakalı olduğunu iddia etti. ABD medyasında çıkan haberlerde Trump'un, Türkiye'ye Patriot göndermek istediği ancak bu konudaki muhalefet nedeniyle başka formüller üzerinde çalıştığı ifade edildi.

İddialara göre direk olarak Türkiye'ye savunma sistemini gönderemeyecek olan Trump, NATO formülünü devreye sokacak. Trump, NATO çerçevesinde bir görevlendirme yapılmasını sağlayarak Patriot'ların gönderilmesini sağlayacak. ABD medyası Jeffrey'in ziyaretinin de bu konudaki detayları konuşmak amacıyla gerçekleştirildiğini iddia etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?