banner30

banner29

Ünlü Rus Siyasetçi: 'Türkleri korkutamazsınız, bu zor bir ihtimal!'

Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin üyesi Aleksey Puşkov, Başkan Erdoğan'ın TRT World Forum 2019’da yaptığı açıklamaya ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Dünya 22.10.2019, 19:15
Ünlü Rus Siyasetçi: 'Türkleri korkutamazsınız, bu zor bir ihtimal!'

Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin üyesi Aleksey Puşkov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TRT World Forum 2019’da yaptığı açıklamayı değerlendirdi.

TRT World’un düzenlediği foruma katılan Puşkov, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Erdoğan, İstanbul’daki Word Forum’da, uluslararası örgütleri ‘deri değiştirmeye’ çağırdı, çünkü dünya, 2. Dünya Savaşı sonrasındaki gibi değil artık. Ayrıca, dünyanın geleceğine sadece 5 ülkenin karar verdiği BM ve Güvenlik Konseyi’nin reform edilmesi gerektiğini kaydetti. Türkiye açıkçası dünya meselelerinde daha büyük role talip” diye yazdı.
Rus Senatör, izlenimini şu ifadelerle paylaştı:

“Bu arada, ABD ve NATO’nun politikasındaki ‘daha eşit olan hayvanlar’ ve çifte standartlar ile ilgili açıklama, İstanbul’daki forumun tam dolu salonunda oldukça sıcak alkış topladı, Polonya temsilcisinin bundan rahatsız olurken NATO temsilcisi açıkça şaşkınlık yaşadı. İnsanlar gerçeği görüyor”

"Türkiye ordusu şaka yapmaz"

Puşkov’un mesajı, takipçilerin yoğun ilgisini gördü.

Takipçilerden biri, Türkiye’ye işaret ederek, “Avrupa’nın en büyük ordusu şaka yapmaz” yorumunda bulundu.

Bir diğer takipçi de mevcut durumda, “Washington’un yapacağı tek şey kalıyor: başını taşlara vurmak ve diş gıcırdatmak ve sessizce hegemonyasının sonunu karşılamak” diye yazdı.

"Onları korkutamazsın"

Rus senatör Puşkov, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "ABD şimdiye kadar NATO'daki bir müttefiğini tehdit etmemişti" dedi. Amerikan tarafının söz konusu açıklaması için “Benzeri görülmemiş" ve “Söylemlere benzer" ifadesi kullanan Rus senatör Puşkov, "Bugün İstanbul'da [Cumhurbaşkanı Recep Tayyip] Erdoğan'ı, Dışişleri Bakanı ve Savunma Bakanı'nı dinliyordum. Onları korkutamazsın, bu zor bir ihtimal” diyerek üstü kapalı bir şekilde ABD'yi uyardı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?