banner29

Venezuelalı askerlerden Erdoğan'a görülmemiş jest!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro tarafından resmi törenle karşılanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Venezuelalı askerler, İstiklal Marşı'nı hep bir ağızdan okuyarak jest yaptı.

Dünya 04.12.2018, 08:43 04.12.2018, 08:49
Venezuelalı askerlerden Erdoğan'a görülmemiş jest!

Buradaki programının ardından, Maduro ile ortak basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, "Referandumlarla birlikte 16 seçime girdim. Hepsinde kazandım. Batı'da diktatör derler, bazı yerlerde de sultan. Biz bunları kafamıza takmıyoruz. Biz kiminle dostluk kuracağımızı, kiminle ticari ilişkilerde bulunacağımızı bir yerlerden izin alarak mı yapacağız?" dedi. Maduro ise Türkiye ile büyük bir tarih yazacaklarını belirterek, "Kalbimizi size açtık. Ziyaretinizde bir çok anlaşmayı imzaladık. Beraber büyük bir tarih yazacağız, bir tarihe imza atacağız" ifadesini kullandı. Öte yandan, Erdoğan, FETÖ bünyesinde Venezuela'da faaliyet gösteren 2 okulun kapatılarak Maarif Vakfına devredildiğini bildirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Caracas'taki Miraflores Sarayı'nda Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro tarafından resmi törenle karşılandı.

İki ülke marşlarının okunduğu törende, top atışının ardından Erdoğan askeri kıtayı selamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ellerindeki Türk bayraklarıyla kendisini karşılayan çocukları da selamlayarak kısa bir süre sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi törenin ardından Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile başbaşa görüşmeye geçti.


ERDOĞAN'A JEST

Cumhurbaşkanı Erdoğan için düzenlenen resmi törende Venezuelalı askerler İstiklal Marşı'nı yüksek sesle okudu. Askerlerin İstiklal Marşı'nı hep bir ağızdan coşkuyla okuması takdir topladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?