Yaptıkları bu hareketten sonra hepsi birden işten kovuldu!

ABD'de 34 gardiyanın Nazi selamı vererek çektirdiği bu poz ülkeyi ayağa kaldırdı. Konu ile ilgili son dakika açıklama yapan yetkililer, 34 kişinin de görevine son verildiğini duyurdu.

Yaptıkları bu hareketten sonra hepsi birden işten kovuldu!

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Batı Virginia eyaletinde Nazi selamı veren eğitimdeki 34 gardiyanın işine son verildi. Konuyla ilgili son dakika açıklama yapan Batı Virginia Valisi, 34 memurunun işine son verdiklerini ve ayrıca 4 eğitmenin de maaşlarının askıya alındığını söyledi.

"BU TÜR DAVRANIŞLARA GÖZ YUMAMAYIZ"

Pazartesi günü yapılan açıklamada, sınıf eğitmeni Karrie Byrd'in stajyer gardiyanlara saygı işareti olarak Nazi selamı yaptırdığı ifade edildi. Ayrıca hükümet kurumunda bu tür davranışlara göz yumulmayacağı vurgulandı.

İSİMLERİ VERİLMEDİ

Yürütülen soruşturmaya dair yayınlanan özet raporda, Nazi selamına katılan öğrencilerin isimleri belirtilmedi.

Raporda bazı stajyerlerin Nazi selamının tarihsel sonuçlarını bildiği için sınıfa uymayı reddettiği kaydedildi. Byrd'ın sınıfın fotoğrafını çekerken el hareketini yapması için sınıftakileri yönlendirdiği ve karşı koyan 10 stajyere Nazi selamını vermesi yönünde telkinde bulunduğu ifade edildi.

Soruşturmayı yürüten yetkililer, öğrencilerin kötü davranış sergilediğine kanaat getirseler de Nazi selamı veren hiç kimsenin ayrımcı olmadığı sonucuna vardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5