banner30

banner29

'Yaşlılar ölmeye hazır, ABD'yi feda etmeyelim'

ABD'deki Cumhuriyetçi Parti'ye yakın Fox News'da Tucker Carlson'ın programında konuşan Teksas eyaletinin Vali Yardımcısı Dan Patrick, salgın önlemleri kapsamında insanların evde kalıp işe gitmemesini 'ülkeyi feda etmek' olarak nitelendirdi.

Dünya 24.03.2020, 14:50
'Yaşlılar ölmeye hazır, ABD'yi feda etmeyelim'

Teksas eyaletinin Vali Yardımcısı Dan Patrick, ülkedeki yaşlı nüfusun ülkenin ekonomisinin normale dönmesine karşılık 'kendilerini feda etme' şansını göze alacaklarını iddia etti. 

Kendisinin de 69 yaşında olduğu bilinen Patrick şöyle konuştu:

"Mesajım şu: İşlerimizin başına, yaşamaya geri dönelim. Bu konuda akıllı davranalım ve 70 üzeri olan bizler kendimize iyi bakalım. Ülkeyi feda etmeyin, bunu yapmayın. Eğer bana bir yaşlı olarak sorulsa, 'Hayatta kalma şansını çocukların ve torunların için Amerika'ya tercih eder misin?', eğer tercih buysa ben tamamım.

'Ekonomik çöküş yaşıyoruz'

Bu beni daha cesur falan yapmaz, benim 6 torunum var, düşünüyorum ki bu ülkede benim gibi bir sürü büyükanne ve büyükbaba mevcut. Konuştuğum herkes hemen hemen 'Bütün ülkeyi kaybedemeyiz' diyor, ekonomik çöküş yaşıyoruz.

'Ölüm oranı düşük, bütün ülkeyi kapatmak zorunda mıyız?'

Eğer bu durum birkaç ay daha devam ederse toplumda tam bir çöküş, durgunluk ve depresyon yaşanacak. Başkanın dediği gibi, ölüm oranı çok düşük. Bunun için bütün ülkeyi kapatmak zorunda mıyız? Bence işe geri dönebiliriz."

'Yaşamak için her şeyi yapacağım'

Ben yaşamak için her şeyi yapacağım. Hastalanırsam, daha iyi olmaya çalışacağım ancak olamazsam da olamamışımdır."

Yorumlar (1)
Yüksel Oduncu Yıldız 1 yıl önce
Koronavirüsün İtalya'da artık 40-50 yaş aralığındaki insanları da öldürmeye başladığını duymuş mudur acaba? İngiltere'de de 18 yaşında bir genç öldü. Sağlığın herşeyin başı olduğunu, ekonomi ve sosyallikten de önemli olduğunu anlamak gerekir. Tarihte nesli yeryüzünden silinmiş pekçok kavim vardır.
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?