banner5

banner29

Yunan bakan: Türkiye'yle askeri çatışmaya hazırız!

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, bir provokasyon olması halinde Türkiye’ye karşı askeri bir müdahale de dahil olmak üzere, ülkesinin egemenlik haklarını korumak için her şeye hazır olduklarını ifade etti.

Dünya 05.06.2020, 11:11
Yunan bakan: Türkiye'yle askeri çatışmaya hazırız!

Yunan Star televizyonuna konuşan Panagiotopoulos, Türkiye’nin provokasyonların son günlerde arttığını belirtti.

Panagiotopoulos, “Türkiye son zamanlarda oldukça agresif davranıyor. Yunanistan’ın genel anlamda saldırganlık eğilimi gösteren bu tür bir davranışla tek başaçıkma yönteminin, bir yandan kendi diplomatik silahını kullanmak, diğer yandan Silahlı Kuvvetleri’nin caydırıcı gücünü arttırmak olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yunanistan’ın askeri bir çatışmaya hazır olup olmadığı sorusunu yanıtlayan Panagiotopoulos, “Tam olarak öyleyiz” ifadesini kullandı.

Panagiotopoulos, “Her türlü senaryoya hazırlanıyoruz. Elbette bu olasılıklar arasında askeri müdahale de var. Bunu yapmak istemiyoruz, ancak egemenlik haklarımızı azami derecede korumak için mümkün olan her şeyi yapacağımızın anlaşılmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

Türkiye, Girit, Rodos ve Kerpe adalarının güneyinde petrol ve doğalgaz aramak için ruhsat başvurusunda bulunmuştu. Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, AB yönetimine ‘Türkiye’nin provokasyonu’ ile ilgili mektup yazmıştı. Mektupta Türkiye’nin gerginliği tırmandırmasının sadece Yunansitan-Türkiye krizine değil, AB ile Türkiye arasında bir krize yol açacağı belirtilmişti. 

Yorumlar (3)
erguvan 9 ay önce
tısssss
Gazi̇ Pusat 9 ay önce
VALLA İYİ OLUR MORA YARIMADASI BATI TRAKYA ADALARI ALIRIZ..SİZE DE BİR ŞEY KALMAZ..ZATEN ZOR GEÇİNİYORSUNUZ...KAN AKMASIN İLHAK OLUN..BAK IRAKLISI SURİYELİZİ AFRİKALI AFGANI BİR ÇOK İNSANIMIZ VAR AÇ DEĞİLLER.. SİZDE BİR EKMEK YERSİNMİZ..İTAAT EDERSENİZ.
yorum 9 ay önce
gel anam gel :) gösterelim sana askeri müdaheleyi
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?