banner29

Zoom üzerinden idam cezası verildi!

Dünyanın en yaygın görüntülü konuşma uygulamalarından olan Zoom üzerinden idam cezası kararı verildi. Peki bu gerçekten mümkün mü?

Dünya 19.05.2020, 23:22 19.05.2020, 23:24
Zoom üzerinden idam cezası verildi!

Koronavirüs salgını nedeniyle Zoom üzerinden idam cezası verilmesi kararlaştırıldı. Özellikle de insanların bir arada olma ihtimalinin çok belirginleştiği alanlarda uygulama adeta can simidi gibi yetişiyor. Henüz yeni popüler olmaya başlayan ve ciddi bir yükseliş gösteren uygulama herkesin gözdesi konumunda. Elbette sürekli bu alanda olumlu gelişmeler yaşanmıyor. Geçtiğimiz günlerde Nijerya’da olan bir olay tepki topladı.

Hayat Zoom üzerinden akmaya başladı

Sosyal mesafenin önemi hiç şüphesiz giderek artıyor. Bunu korudukça salgının yayılma hızı azaltılabilir. Sosyal mesafeyi korumanın en önemli araçlarından birisi de görüntülü konuşma platformlarıdır. İnsanlar toplu işlerini buradan her yaptığında bir araya gelme oranları azalıyor.

Birçok kişi şimdilerde Zoom gibi uygulamalar üzerinden neler yapılabileceğini tartışıyor. Örneğin devlet işleri bu görüntülü konuşma uygulaması üzerinden yürütülebilir mi? Geçtiğimiz günlerde Nijerya’da yaşanan bir olay bunun mümkün olduğunu gösteriyor. Zoom üzerinden mahkemesi görülen bir adam için idam kararı çıktı. Alınan karar sadece Nijerya’da değil tüm dünyada gündem oldu.

Sosyal mesafeyi korumak için alınan tedbirler büyük yankı uyandırmaya devam ediyor. Adalet gibi kritik konuların bu tür uygulamalar üzerinden görülmesi muhtemelen devam edecek. Henüz hiç kimse bu tür uygulamalar üzerinden yapılabileceklerin sınırını kestiremiyor. Sizce Zoom uygulaması üzerinden böyle bir karar alınması doğru mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?