Dünyanın en güçlü ailelerinin varisi hayatını kaybetti

Dünyanın en güçlü, aynı zamanda en karanlık ailesi olarak nitelendirilen Rothschild'ler ile, onlar gibi bankacılık alanında Avrupa'da etkili ailelerinden biri olan Goldsmith'ler ortak bir acıyla sarsıldı. İki ailenin torunu olan Iris Anabel Goldsmith, pazartesi günü İngiltere'deki çiftliğinde ATV tipi dört tekerlekli araca binerken kaza geçirerek hayatını kaybetti.

Dünya 12.07.2019 - 12:23 12.07.2019 - 12:23 Bülent Deniz

Aracın üzerinde koruyucu kafes olmasına rağmen ağır yaralanan genç kız, tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı. Iris'in babasının ikinci evliliğinden doğan 14 ve 11 yaşlarında iki kardeşi daha bulunuyor. Iris'in ailesinin 300 milyon sterlin (1 milyar 350 milyon TL) serveti vardı. Çiftin ilk çocukları Iris Annabel, bu servetin en büyük mirasçısıydı. Yatılı okuyan 15 yaşındaki Iris, yaz tatilini ailesinin İngiltere Somerset'teki çiftliğinde geçiriyordu.

Avrupa'nın en köklü ve zenginlerinden Goldsmith ve Rothschild aileleri, 18'inci yüzyıldan itibaren Avrupa'da ticaret şehirlerine bankalar ve iş alanları kurarak devasa servetler edinmişti. İki aile de güçlerini evlilik yoluyla birleştirmeleri ile biliniyordu. Uluslararası basın ise, iki ailenin parasının genç kızın hayatını kurtaramadığını belirtti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@