Eczanenin verdiği 'Kızılhaç'lı poşet tepki çekti

Pendik'te yaşayan bir vatandaş kendisine eczanenin 'Kızılhaç' logolu bir poşette ilaç verdiğini belirterek tepkisini sosyal medyadan ortaya koydu.

Dosya 26.11.2019 - 15:17 26.11.2019 - 15:17

Daha önce haritalarda eczane simgesi olarak 'kızılhaç'ın kullanılmasına çok sayıda tepki gelmiş ve konuyla ilgili düzeltmeler yapılarak büyük bir yanlışın önüne geçilmişti. Son olarak Pendik'te bir eczane, üzerinde Hrıstiyan ülkelerdeki bir kısım sağlık kuruluşlarının kullandığı 'kızılhaç' logolu poşetle müşterilerine hizmet verdiği ortaya çıktı.

'MÜSLÜMAN MEMLEKETTE HAÇLI POŞET VERİYORSUNUZ'

Eczanenin kendisine 'kızılhaç' logolu poşet verdiğini söyleyen İsmail Hakkı adlı bir twitter kullanıcısı, ''Pendik’te bir eczane bana bu poşette ilaç verdi. Ezikliğin aldığı hale bakın. Hilal bir tarafımıza mı battı da müslüman memlekette haçlı poşet veriyorsunuz dedim, depodan satın aldık dediler Ne ala memleket!!'' ifadelerini kullanarak İstanbul Eczacılar Odası'na durumu iletti. Konuyla ilgili Eczacılar Odası'ndan bir açıklama bekleniyor.

KIZILAY YERİNE NEDEN KIZILHAÇ?

Çok sayıda kullanıcının yorum yaptığı olayla ilgili söz konusu işaretin 'Hrıstiyan haçı' olmadığını vurgulayanlar olduğu gibi, 'kızılhaç'ın Hrıstiyan sağlık kuruluşlarını ifade ettiği vurgulandı. Konuyla ilgili eleştirilerini dile getiren vatandaşlar neden Kızılay'ın kullanılmadığı yönünde sert eleştirilerde bulundu. 

HaberVakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@