Edremit'teki skandalda yeni gelişme: CHP'li belediye: "Biz düzenlemedik!", ÇYDD: "Birliklte düzenledik"

Balıkesir’in Edremit ilçesininde kadınları aşağılayan skandalın yankıları sürüyor. Belediyeyle ilgisinin olmadığını iddia eden CHP'li Edremit Belediyesi'ni paylaşımları ele verdi.

Gündem 11.09.2021 - 00:23 11.09.2021 - 00:27


Skandalda yeni gelişme! CHP'li belediye: ilgimiz yok! ÇYDD: Birliklte düzenledik
GİRİŞ 11.09.2021 00:02GÜNCELLEME 11.09.2021 00:03
Balıkesir'in Edremit ilçesinde yapılan törende, üzeri siyah örtüyle kapatılan bir genç kızın zincirle bağlanması ve ardından zinciri çözüp örtüyü açmasıyla tamamlanan skandala tepkiler çığ gibi büyüyor.

KİM YALAN SÖYLÜYOR? EDREMİT BELEDİYESİ Mİ, ÇYDD Mİ?

Balıkesir’in CHP'li Edremit Belediyesi, kurtuluş törenlerinde yaşanan zincir skandalının ardından basın açıklaması yaptı.

İLİŞKİSİNİN OLMADIĞINI İDDİA ETTİ AMA...

Yapılan açıklamada, gösteriyi icra eden ekibin belediyeyle herhangi bir ilişkisi olmadığı iddia edildi. CHP'li Edremit Belediyesi'ni hem resmi sosyal medya paylaşımları hem de ÇYDD'nin basın açıklaması yalanladı.

EDREMİT BELEDİYESİ: BELEDİYEMİZLE HERHANGİ BİR İLGİSİ YOK

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “9 Eylül Edremit'in Kurtuluş Günü çerçevesinde düzenlenen etkinliklerde, programda yer almamasına rağmen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından sahnelenen gösteri tepkilere sebep olmuştur. Gösteriyi icra eden ekibin belediyemizle herhangi bir ilişkisi bulunmamaktır” denildi.

Türk kadınını esaret altında gösterecek bir mizansenin kabul edilemeyeceğinin altının çizildiği açıklamada, “Belediyemizin, Türk kadınını esaret altında gösterecek bir mizansenin içerisinde yer alacağını düşünmek dahi çok büyük bir saygısızlıktır. Kaldı ki söz konusu oyunda, Türk kadınına biçilmek istenen esaret zincirinin kırıldığı ifade edilmektir. Aksi bir mesaj verilmiş olsaydı, tepkimizi o esnada gösterir, gerekirse gösterinin devam etmemesini sağlardık” denildi.

ÇYDD'DEN AÇIKLAMA: BELEDİYEYLE BİRLİKLTE DÜZENLEDİĞİMİZ...

ÇYDD'den yapılan açıklamada, ''Kutlama törenini Edremit Belediyesiyle birlikte düzenledik'' ifadeleri dikkat çekti.

ÇYDD açıklama

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@