EĞİTİM SİSTEMİ " Özetle: Okula başlama yaşı yedi hatta sekiz olmalıdır. "

EĞİTİM
Özetle: Okula başlama yaşı yedi hatta sekiz olmalıdır. Çocuklarını beş ve altı yaşında ilkokula başlatan anne babalar çocuklarının ruhunu katletmektedirler. Kime ne anlatabilirsin ki...?

Oyun oynamak çocukların ibadetir. Çocukların yetenek ve kabileyetleri oyun sayesinde kişiliğine karakterine kök salar. Devlet, anne babalarla işbirliği içinde okul koridorlarında ve sınıflarında çocukların sözde zekalarını geliştirmek adına kişiliklerini yaralamaktadırlar. 

Anne babalar çocuklarının, öğretmenler ise öğrencilerinin zekalarına değil ruhlarına dokunmalıdırlar. Okullar, zekalarını sömürmek adına çocukların ruhlarını öldüren modern mezarlıklardır. Ruhu öldürülmüş çocuklar geleceğin vampirleşmiş nesilleridir.

Eğitim sistemi çocukların doğa ile toprak ile bağını kopararak onları okul koridorlarına hapsederek ruhlarını köleliştirdikten sonra kendilerine yabancılaştırmaktadır. Doğa ile yani toprakla bağı kopmuş insanın aslında Allah ile de temel ve derin bağları kopmaktadır. Eskiden çok eskiden okullarımızda iki kere ikinin dört ettiğini öğrenmenin dışında da  hayat bilgisi, tarım, ticaret, iş ve teknik, ev ekonmisi dersleriyle çocuklara hayata dair bilgiler  sunulmaktaydı. İki binli yıllardan sonra iki kere ikinin dört ettiğini öğretmekten başka derdi olmayan bir eğitimle, çocuklar teknolojinin bağımlısı olarak özünden de sözünden de uzaklaşarak deist ve biseksüel bir nesil olarak başarılı bir şekilde yetiştirilmişlerdir. Okullarda artık okur yazar yetişmiyor tam tersine okumaz yazmaz öğrenciler yetişmektedir. Kitap okumayan öğretmenlerin de  kitap okumayan öğrencilerin de sayısı giderek artmaktadır. Ders kitabından başka kitap yüzü görmeyen gençler düşünme yetilerini zamanla kaybettikleri için can sıkıntıları ile baş etmek için dijital oyunların bağımlısı olmaktadırlar. Beş yaşında altı yaşında oyun çağını doya doya yaşamadan sınıflara tıka basa doldurulan çocuklar için ergenlik döneminde dijital oyun oynamaktan başka seçenek kalmamaktadır. Ayrıca okul koridorlarında hareketsiz bir yaşam süren, okul kantinlerinde sağlıksız beslenen çocuklar ve gençler büyüdüklerinde sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam programlarına ve organizasyonlarına katılmak adına doktor doktor, diyetisyen diyetisyen dolaşmaktadırlar. Emperyalist büyük devletlerin diğer devletlerin yönetimini ele geçirmek adına  temel politası "divida et impera" böl ve yönet  olması gibi devletler de insanları yönetmek adına  "bozma ve onarma"  faaliyetlerini eğitim politakaları ile başarılı bir şekilde uygulamaktadırlar.  Okullarda bozulmuş nesiller hastane köşelerinde bilimsel yöntemlere başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir. Öğretmenlerin eğitemediği çocukları büyüdüklerinde doktorlar sağlıklı beslenme sağlıklı yaşam konusunda ne kadar eğitebilir?

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ardından Anadolu'da okul ve öğretmen eksikliği konusu gündeme geldi. Dönemin cumhurbaşkanı olan İsmet İnönü önderliğinde Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel ve İsmail Hakkı Tonguç'un çabaları sayesinde köylerde yaşayan ve ilkokul mezunu vasfı taşıyan çocukların Köy Enstitüleri'nde eğitim görüp tekrar yaşadıkları köylere dönerek öğretmenlik yapması amaçlanmıştır. Köy enstitülerinin başarısının sırrı "yaparak, yaşayarak öğrenme yaklaşımı"nın uygulanmasıdır. Bu eğitimin sonucunda bir cumhuriyet nesli yetiştirilmiştir.  

İslam medeniyetinin temel özlerinden biri de "topraktan geldik, toprağa gideceğiz " olmasına rağmen okullarımız çocuklarımızı " Medeniyet! dediğin tek dişi kalmış canavar"ın eline teslim etmektedir. Topraktan gelen İslam medeniyetinin çocukları artık Batı medeniyetine yani teknolojiye gitmektedirler. Teknoloji tarafından esir alınan insanın ruhunda Allah'ın değerleri kök salamamaktadır. Topraksız insan imansız insandır.  Teknoloji canavarı  ‘ekini de nesli de helak eder’. 

Eğitim sisteminde iki kere iki dört ederken Allah'ın sisteminde ise "Kim bir iyilik yaparsa, ona on katı vardır. Kim de bir kötülük yaparsa, o da sadece o kötülüğün misliyle cezalandırılır ve onlara zulmedilmez."

Okullarımız bize toprağa çıplak ayakla dokunmayı, her türlü bitkiye ve hayvana sevgiyle yaklaşmayı öğretmedikçe "dindar nesil" yetiştirmek sadece bir rüya olarak kalacaktır. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertuğrul Tulpar
Ertuğrul Tulpar - 1 ay Önce

Çin'de 5 yaşındaki çocuk için hazırlanan özgeçmiş, ülkenin eğitim sistemini tartışmaya açtı

Çin'de 5 yaşındaki bir çocuk için hazırlanan ve çocuğun o güne kadarki başarılarını sıralayan özgeçmiş, sosyal medyada viral olup ülkedeki özel okul sisteminin çocukları bu kadar erken yaşta yoğun bir rekabetin içine itmesinin ne derece doğru olduğu konusunu tartışmaya açtı.

15 sayfalık özgeçmişte, 5 yaşındaki çocuğun 'kendisine güvenen' bir birey olduğu ifade ediliyor ve 'çok farklı alanlarda zengin deneyimlerinin' bulunduğu vurgulanıyor.

Çin'in popüler sosyal medya platformu Weibo'da paylaşılan özgeçmiş, binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Özgeçmişte ayrıca çocuğun çok sayıda hobisi olduğu vurgulanıyor ve piyano çaldığı hip-hop dansı yaptığı, futbol oynadığı ve satranç benzeri bir strateji oyunu olan Go'da çok başarılı olduğu söyleniyor.

Özgeçmişin bir bölümünde 5 yaşındaki çocuğun hem İngilizce hem de Çince olmak üzere toplamda 10.000'den fazla kitap okuduğu iddia ediliyor.


Çin'de aileler çocuklarını ülkenin prestijli özel okullarına yazdırabilmek için alışılmadık yöntemlere başvurabiliyor.
Başka bir bölümde ise çocuğun o güne kadar seyahat ettiği ülkeleri gösteren bir harita bulunuyor.

Çocuğun karakterine dair hazırlanan bölümdeyse, 'güçlü bir karaktere sahip olduğu' ifade ediliyor ve bu görüşü desteklemek için aşıları yapılırken ağlamadığı örneği veriliyor.

'Yenilgiye tahammül edebilir' ifadesi altında ise "Eğer azar yersem, kendime hızla çeki düzen verip derslerime dönebilirim" sözleri yer alıyor.

Haftada üç İngilizce kompozisyon yazdığı belirtilen çocuğun, yazılarında duygularını kağıda dökmeyi sevdiği de vurgulanıyor.

'Ben bir ömür uğraşsam bunları yapamam'
Sosyal medya kullanıcıları ise 5 yaşındaki bir çocuk için 15 sayfalık bir özgeçmiş hazırlanmasının hem şaşırtıcı, hem de ürkütücü olduğunu söyledi.

Bir Weibo kullanıcısı "Ben bu çocuğun 5 yaşına gelene kadar yaptıklarını bir ömür boyu yapamam" dedi.

Bazı kullanıcılar ise gördükleri özgeçmişin kendilerini çocuk yapma fikrinden caydırdığını belirtti.

Çin'de aileler çocuklarını ülkenin seçkin özel okullarına yazdırabilmek için alışılmadık yöntemler deneyebiliyor.

Bazı özel okullar öğrencileri seçerken anne ve babaları da değerlendirmeye tabi tutmaya başlamış durumda.

Özel okullara giriş baskısının yarattığı rekabetle ülkede okul sonrası özel derslere ve müzik eğitmenlerine olan talep de giderek artıyor.

Çinli eğitim danışmanlığı firmaları, öğrencilere özel kişiselleştirilmiş çalışma programları hizmeti veriyor ve sınav koçluğu yapıyor.

Çin hükümeti ise çocuklar için özgeçmiş hazırlanmasını onaylamıyor.

Şubat ayında Şangay'daki özel okullara gönderilen bir talimatta öğrenci seçimlerinde anne ve babaların gönderdiği çocuk özgeçmişlerinin değerlendirmede dikkate alınmaması istenmişti.

Mustafa Sabah
Mustafa Sabah - 1 ay Önce

Namaza başlama yani namaz için zorlanmaya başlama yaşı 7'dir.
Formel/kurallı/düzenli eğitim bu yüzden 7 yaşında başlatılmalıdır.

banner5