28 Şubat zihniyeti mi hortluyor? MEB ile Arçelik, İmam Hatipleri böyle dışladı...

Milli Eğitim Bakanlığı ile Koç Grubu'na ait Arçelik arasında hayata geçirilmesi planlanan 'Dijital Kanatlar Projesi'ne İmam Hatip ve özel okullar dahil edilmedi. İmam Hatiplerin böyle bir proje kapsamının dışında tutulması tepkilere neden oldu.

28 Şubat zihniyeti mi hortluyor? MEB ile Arçelik, İmam Hatipleri böyle dışladı...

Milli Eğitim Bakanlığı ile beyaz eşya markası Arçelik arasında hayata geçirilmesi planlanan 'Dijital Kanatlar Projesi'nin kapsamını açıklayan maddede çifte standart örneği olan skandal bir ifade yer aldı.

PROGRAMLAMA VE KODLAMA EĞİTİMİ VERİLECEK

MEB ile Koç Holding bünyesinde yer alan beyaz eşya markası Arçelik arasında imzalanan işbirliği anlaşması kapsamında 81 ilde 100 okulda 3 yıl sürecek olan 'Dijital Kanatlar Projesi' hayata geçirilmesi planlanıyor. 5., 6., 7. ve 8. sınıflara yönelik programlama ve kodlama eğitimleri verilerek öğrencilerin teknolojiyi etkin kullanabilmeleri hedefleniyor.

İMAM HATİPLİLERE KARŞI ÇİFTE STANDART

Öğrencilere yönelik başarılı bir çalışma olması beklenen projenin katılım kriterlerinde ise skandal bir madde dikkat çekti. Söz konusu maddede 'İmam Hatip ortaokulları ve özel okullar' proje kapsamı dışında tutulduğu belirtildi. Özel okulların kapsam dışında tutulmasının bir açıklaması olduğunu vurgulayan uzmanlar, İmam Hatip Ortaokullarının kapsam dışında tutulmasının çifte standart olduğunu vurguladı.

28 ŞUBAT ZİHNİYETİ Mİ HORTLATILMAYA ÇALIŞILIYOR?

Bir dönem İmam Hatipleri kapatıp, üniversite okumalarını engelleyen zihniyetin kalıntıları olarak görülen uygulamaya, Milli Eğitim Bakanlığı'nın da ortak olması şaşkınlıkla karşılandı. Konuyla ilgili tepkilerini dile getiren eğitimciler ve veliler, İmam Hatip öğrencilerinin de diğer okul öğrencileri kadar bu tip projelerde yer almaya hakkı olduğunu vurgulayarak, söz konusu kriterin ortadan kaldırılmasını talep etti.

Söz konusu projeyle ilgili belgeler:

HaberVakti

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 22:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 3 ay Önce

Tilki kurnazlığı 28 Şubat döneminde sırf İHL'lerin önünü kesmek için bütün meslek liselerini köküne kezzap döktülerse, bugün de araya özel okul atıp İmam Hatipleri saf dışı bırakmışlar. Katranı ne kadar eritirsen erit, cinsine çeker cinsini

SIRADAKİ HABER

banner5