banner29

500 bin tablet kimlere verilecek? MEB 500 bin tablet başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar

Cumhurbaşkanı Erdoğan ''İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz bir süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren dağıtıma başlıyoruz.'' açıklamasını yaptı. Birçok öğrenci ve veli 'Tablet kimlere verilecek?' sorusuyla birlikte devletin tablet yardımıyla ilgili bilgileri araştırıyor. İşte 500 bin tablet kimlere verilecek? MEB 500 bin tablet başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar sorusunun yanıtı!

Eğitim 05.10.2020, 20:29 07.10.2020, 16:52
500 bin tablet kimlere verilecek?  MEB 500 bin tablet başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar

Uzaktan eğitim sürecinde bilgisayarı olmayan öğrencilere Cumhurbaşkanı Erdoğan müjde verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ''İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz bir süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren dağıtıma başlıyoruz.'' açıklamasını yaptı.  Peki ama devletin tablet yardımı nasıl olacak? İşte tablet kimlere verilecek sorusunun yanıtı! 

500 bin tablet kimlere verilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan ''İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz bir süreci başlattık.

MEB 500 bin tablet başvurusu nasıl yapılır?

Önümüzdeki haftadan itibaren dağıtıma başlıyoruz.'' açıklamasını yaptı. Henüz destek ile ilgili detaylar açıklanmadı. 

..BEDAVA TABLET VE LAPTOP DAĞITIMI BAŞVURU LİNKİ, FORMU VE EKRANI 2020!

Maddi imkansızlıklar nedeni ile uzaktan eğitim sürecinde canlı derslerini takip edemeyen öğrenciler ve velileri, bedava laptop ve tablet kampanyaları başvurusu hakkında güncel gelişmeleri edinmeye çalışıyor. Kimi kurumlar doğrudan bedava tablet başvuru formu aracılığıyla başvuruları alırken kimileri ise MEB'e bağışlarını yapıyor. Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan da açıklamalar geldi.

ÜCRETSİZ TABLET DAĞITIMI KAMPANYA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Haberimiz aracılığıyla 2020 uzaktan eğitim bedava bilgisayar, tablet ve kampanyası başvuru ekranı, şartları hakkında bilgi edinebilir; kimlerin başvuru yapabileceğini ve diğer tüm detayları öğrenebilirsiniz.

ASKIDA TABLET BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

TABLET KAMPANYALARI

Bakan Ziya Selçuk, tablet kampanyaları hakkında şunları söyledi:

Türk milletinin genel bir kültürel kodu var. Herhangi bir afet, deprem sel olduğunda ya da bir ihtiyaç olduğunda hemen organize oluyorlar. Bu bizim çok güzel bir hasretimiz. Bu anlamda biz elimizden geleni yapıyoruz. Yapmakta vazifemiz. Bir yandan da ulaşamadığımız çeşitli nedenlerden dolayı durumlar oluyor. Biz bunu takdir ile izliyoruz. Ama asıl olan vazife MEB'in. Çok sayıda okul yapan, bağış yapan hayırseverimiz var. Bu bizim zaman geleneğin içerisinde sürdürdüğümüz bir şey. Şimdi de çeşitli belediyelerimiz, Konya Belediyesi 10 bin tabletten bahsetti. Bir çok kuruluş ve Kızılay'ın bir çalışması olacak.

Bizim derdimiz bütün Türkiye'yi online üzerinden eğitmek değil. Bu geçici bir durum. Biz bundan kısmen faydalanacağız ilerde ama bizim asıl işimiz yüz yüze eğitim. Bu çerçevede il ve ilçe müdürlüklerimize vatandaşımızın gönüllü katkısı olacaksa tabii ki başvurabilir. Gelecek hafta başlayacak olan Kızılay'ın çalışmasına da katkı sağlayabilirler. Bunların hepsi bizim kurumlarımız.

Müge Anlı’da araştırılan Aleyna Çakır davasında yeni iddia! Aile suç duyurusunda bulundu

Beyin kanaması geçiren Ali Sürmeli’den sevindiren haber

Sefirin Kızı’nın yıldızı Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu arasında şaşırtan gerçek! Meğer aralarında...

Son dakika: İşgalci Ermenistan yine sivilleri hedef aldı! Berde'de 2 nokta füzelerle vuruldu! A Haber patlama noktasında

Arsiyan ve Ilgar dağlarının zirvesi beyaza büründü

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN BEDAVA TABLET AÇIKLAMASI

Eğitimde daha önce okul öncesi ve 1. sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı bir şekilde başlatmıştık. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2.3.4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar neticesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul 8. lise 12. sınıflarda belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Uygun bulunan köy okullarında da yüz yüze eğitimde herhangi bir engel görülmemiştir. Önümüzdeki haftadan itibaren bu tabletleri MEB olarak dağıtmaya başlatıyoruz.

ÜCRETSİZ LAPTOP VE TABLET NASIL ALINIR?

Alan kişi ile veren kişinin birbirini tanımadığı ve görmeden yardım edeceği bu Askıda tablet kampanyasına nasıl başvuru ve yardım edebiliceğinizi araştırdık. Tuzla'da ikamet eden ve eğitim için imkanı olmayan öğrencilere ulaşmayı planlayan bu kampanya için askidatablet.com adresine girip "Askıdan Tablet Talep Et" butonuna tıklayınız.

Karşınıza çıkan formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz. Doğruluğunu onaylayın ve formu gönderin. Belediye görevlileri formunuzu inceleyip doğruluğunu onaylayacak. Ardından askıya bırakılan tabletlerden biri belediye görevlileri tarafından evinize kadar getirecek. Eğer imkanı olmayan öğrencilere yardım etmek ve Askıya tablet bırakmak isterseniz "Askıya Tablet Bırak" butonuna tıklayınız.

.

Yorumlar (36)
Diyar yılmaz 7 ay önce
Acil tablete ihtiyacım var köydeyiz internet yok
Gokce kochan 6 ay önce
4 kardeşiz öğrenciyiz tablet ihtiyacımız var yardımlarınıza ihtiyacımız var .irtibat.05301421211
MİZGİN 7 ay önce
biz 9 kişiyiz 4 kız kardeş okuyoruz babamız da annemizde hastalar çalışmıyorlar evimiz kira evde hiç ne tablet ne bilgisayar nede internet hiçbiri yok telefon desen hem bozuk hem de tuşlu hiçbirimiz çalışamıyoruz LÜTFEN ALLAH rızası için yardım Ediniz bu telefonda başkasının zaten arkadaşlarımdan çok geride kaldık biz4 kız kardeş
zaten sınavlara girecez hiçbir şey bilmiyoruz nasıl arkadaşlarımıza yetişecez LÜTFEN söyleyin ALLAH rızası için yardım Ediniz evimiz Ağrı Patnosta telefon no:05353948999
Rabia şalk 7 ay önce
Biz 5 kız kardeşiz 3 kişi okuyoruz evde sadece 1 telefon var derslerimiz çakışıyor tablet vb. Bir alete ihtiyacımız var. Yardımcı olursanız seviniriz.
Muhammed mustafa güzel 7 ay önce
Evimizde tablet veya bilgisayar yok ebaya giremiyoruz canlı yayına
Semra salor 7 ay önce
Benim üç çocuğum okula gidiyor sırayla giriyorlar canlı derse eşim mevsimlik işçi sabit bir maaşınız yok çocuklar 2. 4.9. sınıf
öğrencisi lütfen bize verin
Kan kenan akan 7 ay önce
Ecimizde table vb
Teklonojikalet yok
Denız 7 ay önce
Benım 3 tane okuyan kızım var ebaya baglanacak bir tek telefonum var bazen dersler aynı saate denk geliyor dersleri kaçırıyoruz bu tablete çook ihtiyacımız var
Kinem 7 ay önce
Biz 5 kardesiz evde tek bir telefon var internet çekmiyor derslerimiz çakışıyor köyde yaşıyoruz lütfen bize yardımcı olursanız minnettar olurum
Süleyman hilmi kartal 7 ay önce
4kardeşiz 3müz okuyo canlı derse 1kişi girebilyo
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?