'Dersimi Camide Yapıyorum' projesi seküler kesimi rahatsız etti

Milli Eğitim Bakanlığı ile Edirne İl Müftülüğü, “Dersimi Camide Yapıyorum” protokolü kapsamında öğrencilerin ders saatinde camiye gitmesini sağladı. Söz konusu gelişmenin ardından seküler kesimden rahatsızlık ifadeleri yükselmeye başladı.

'Dersimi Camide Yapıyorum' projesi seküler kesimi rahatsız etti

Milli Eğitim Bakanlığı ile Edirne İl Müftülüğü arasında imzalanan,Dersimi Camide Yapıyorumprotokolü kapsamında Edirne'deki ilkokul ve ortaokul öğrencileri Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için camilere götürüldü.

SEKÜLER KESİM RAHATSIZLANDI

Protokol çerçevesinde ilk olarak Plevne İlkokulu ve Alper Yazoğlu Ortaokulu öğrencileri Selimiye Camii’ni ziyaret etti. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri öncülüğünde gerçekleşen ziyarette öğrenciler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini camide işledi. Müftülüğün görevlendirdiği din görevlileri öğrencilere Selimiye Camii hakkında bilgi verdi. Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm’ün de ‘derse’ katıldığı ve öğrencilere, “Camilerin İslam’daki yeri” konulu konuşma yaptı. Bu durumdan rahatsız olan ve seküler yayınlarıyla gündeme gelen Birgün Gazetesi, hazımsızlık kokan bir habere imza attı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5