banner29

Galatasaray Lisesi'ne Fenerbahçeli müdür tartışması!

Türkiye'nin köklü okullarından ve Galatasaray Spor Kulübü'nün temelinin atıldığı Galasaray Lisesi'ne, Prof. Dr. Vahdettin Engin'in müdür olarak atanması gündemde.

Eğitim 21.08.2019, 15:10 21.08.2019, 15:22
Galatasaray Lisesi'ne Fenerbahçeli müdür tartışması!

Galatasaray Lisesi; Galatasaray Spor Kulübü'nün başkanlık seçimlerinde sık sık gündeme gelmekle beraber, bu defa kendi içindeki bir konuyla gündemde. Birçok ünlü ismi yetiştiren ve Galatasaray dışında bir takımı tutan isimlere ev sahipliği yapan lisenin başına, Fenerbahçeli bir ismin geçeceği konuşuluyor.

"BENİM İÇİN BİR ONURDUR"

Ensonhaber'e konuşan Prof. Dr. Vahdettin Engin ise; "Ben mektepli Galatasaraylıyım, orada görev almak benim için büyük bir onurdur." dedi.

TARAFTAR TEPKİLİ

Söz konusu bu gelişme için Galayasaray taraftaları da sosyal medya üzerinden tepkilerini sergiliyor.

GALATASARAY BENİM YUVAM

Bu haberler sonrası ulaşılan Prof. Dr. Vahdettin Engin, geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun ile dönem arkadaşı olduğunu ve onun acısını yaşarken bu konuların gündeme gelmesine üzüldüğünü belirtti.

Engin, kesinleşen bir sürecin olmadığını belirtip şunları söyledi; "Şu anda atama kesinleşmedi, bir süreç yaşanıyor. Galatasaray Lisesi benim yuvam, ben orada 8 yıl okudum. Ülkemizin göz bebeği okullarından biri. Orada görev almak benim için büyük bir onur."

"BU EĞİTİM MESELESİ"

Galatasaray Lisesi'nde görev yapmaktan dolayı mutlu olacağını belirten Prof. Dr. Vahdettin Engin; "Ben mektepli Galatasaraylıyım. İmkan olursa okuluma hizmet etmek isterim. Süreç olumlu işlerse tayin gerçekleşecek. Başka bir kulüp taraftarı olmak başka bir şey. Bu bir spor müsabakası değil, eğitim meselesi. Görev almak için fırsat olursa büyük bir mutluluk duyarım." diye konuştu.

Ensonhaber

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?