banner29

Hibrit eğitim nedir? Hibrit eğitimin farkları nelerdir? İşte detaylar...

Koronavirüs salgını, geçtiğimiz okul döneminin uzaktan eğitim ile devam etmesine neden oldu. Yeni dönemin yine uzaktan eğitim ile birlikte bugün başlamasıyla, hibrit eğitim tekrardan gündeme geldi. Bakan Selçuk tarafından okullarda hibrit eğitim verilebileceği açıklanması ile birlikte, ‘Hibrit Eğitim nedir?, Hibrit Eğitim farkı ne?’ gibi soruların yanıtları araştırılıyor.

Eğitim 31.08.2020, 12:41
Hibrit eğitim nedir? Hibrit eğitimin farkları nelerdir? İşte detaylar...

Koronavirüs salgını ile baraber eğitime uzaktan devam edilmişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un uzaktan eğitime devam edileceğini açıklaması ile birlikte, 'Hibrit eğitim' tekrar gündeme geldi. İnsanlar ise; Hibrit eğitim nedir? Normal eğitim ile arasındaki farklar nedir? gibi soruların cevabını araştırıyor.

İşte milyonlarca öğrenciyi etkileyen hibrit eğitimin detaylar:

HİBRİT EĞİTİM NEDİR?

Karma öğrenme, hibrit öğrenme, karışık öğrenme olarak da bilinen harmanlanmış öğrenme en sade tanımıyla geleneksel eğitim metodunun çevrimiçi (online) eğitim materyalleriyle zenginleştirilmesi yani harmanlanması olarak tanımlanmaktadır.

HİBRİT EĞİTİMİN FARKI NE?

Harmanlanmış öğrenme geleneksel eğitimi desteklemek amacıyla teknolojik materyallerin kullanılması olarak düşünülmemelidir. Harmanlanmış öğrenmedeki denge çevrimiçi ağırlıklı eğitim veren bir kurumun verimliliği arttırmak amacıyla çevrimiçi eğitime ek olarak yüz yüze ders vermesi olarak da düşünülebilir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?