banner29

İmam hatiplere karşı uygulanan çifte standarda MEB son verdi

MEB ile Arçelik arasında imzalanan 'Dijital Kanatlar' projesinin anlaşmasında, 'imam hatip okulları seçilmeyecektir' maddesi yer almıştı. Konuyla ilgli haberimizin ardından MEB, bugün itibariyle söz konusu maddeyi düzelterek, imam hatiplerin de bu projeden yararlanmasının önünü açtı.

Eğitim 03.12.2019, 21:37 03.12.2019, 22:25
İmam hatiplere karşı uygulanan çifte standarda MEB son verdi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Koç Holdinge bağlı Arçelik firması arasında imzalanan protokolde, imam hatip okulları proje kapsamında tutuluştu. 81 ilde 100 ortaokulda başlatılacak projenin anlaşma protokolünde, "İmam hatip okulları seçilmeyecektir" ibaresi yer almıştı.

MEB, konuyla ilgili haberimizin ardından açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“MEB ile Arçelik'in kodlama sınıfları protokolünde ayrımcılık: İmam hatip okulları kesinlikle olmayacak” başlıklı haberle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. 

Temel Eğitim Genel Müdürlüğümüz ile Arçelik A.Ş. arasındaki “Dijital Kanatlar” Projesi İş Birliği Anlaşması 25.11.2019 tarihinde imzalanmıştır. Protokol, ilgili Genel Müdürlüğümüze bağlı ortaokulları kapsadığı için yazıda anlaşmanın yol açtığı hukuki sorumluluk gereği  “okul ve öğretmen seçim kriterleri” belirtilmiş olup, hatalı bildirim yapılmaması için dikkat edilecek hususlar bölümünde söz konusu ifadeye verilmiştir. İş birliği protokolleri, tarafı olan genel müdürlüklerin bağlı oldukları okulları kapsamaktadır. 

İmam Hatip Ortaokullarımızın bağlı olduğu Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün de öğrencilerimize teknolojiyi etkin kullanabilme becerilerinin kazandırılması, nitelikli ortam ve etkinliklerin planlanarak uygulanması adına çok sayıda benzer iş birliği çalışması bulunmaktadır.

Ayrıca, 03.12.2019 tarihi itibariyle söz konusu protokolün kapsamı genişletilerek İmam Hatip Ortaokullarımızın bağlı olduğu Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün de katılımı sağlanmıştır. 

ÇİFTE STANDART KALDIRILDI

Yapılan açıklamayla birlikte imam hatiplere karşı ortaya konulan çifte standarta son verildi. 

Yorumlar (1)
tugo 1 yıl önce
..ha şöyle yola gelin...
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?