banner29

KYK bursu başvurusu nasıl yapılır?

KYK bursu başvurusu nasıl yapılır? Burstan ve krediden faydalanmak isteyen üniversite öğrencileri başvurunun nasıl yapılacağı konusunda kafalarında oluşan soru işaretlerini gidermeye çalışıyor.

Eğitim 18.10.2019, 17:48
KYK bursu başvurusu nasıl yapılır?

KYK bursu başvurusu nasıl yapılır?

Birinci adım:

KYK resmi web sitesine "www.kyk.gov.tr" adresi veya "giris.turkiye.gov.tr"  adresine giriş yapın. "2019 - 2020 Öğrenim yılı yüksek öğrenim programına girmeye hak kazanmış ÖSYM veya ara sınıf öğrencilerin burs başvurusu için tıklayınız" sekmesine tıklayın.

İkinci adım:

Açılan sayfada "Başvuruda dikkat edilecek hususlar" yazısı dikkatlice okunduktan sonra sayfanın en altındaki başvuru şartlarını kabul ettiğinizi onaylamak için onay kutucuğunu işaretleyip "Başvuru ve Güncelleme" sekmene tıklayın.

Üçüncü adım:

Yeni sayfadaki başvuru sahibi kimlik bilgileri doğru olarak doldurulup resimdeki güvenlik kodu girin.

Dördüncü adım:

Açılan yeni sayfada sizden öğrenim bilgileriniz ve okul bilgileriniz isteniyor.

Beşinci adım:

Açılan yeni sayfada sizden ailenizle ilgili bilgiler istenmektedir. (ailede başka eğitim gören varmı,malvarlığı,geliri vb.) sizden istenen bilgileri doğru olarak girmeniz yararınıza olacaktır. (verdiğiniz bilgilerin doğruluğu kesinlikle araştırılacaktır.)

Altıncı adım:

Sizden adres bilgileriniz ve e posta adresiniz istenmektedir.

Yedinci adım:

Son olarak tüm bilgilerinizin doğru olarak doldurduğunuzdan emin olduktan sonra kaydet sekmeni tıklayarak, 2019 - 2020 KYK burs ve kredi başvuru işlemleriniz tamamlanmış olacaksınız.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?