MEB açıkladı: 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasını yarın gerçekleştirecek.

MEB açıkladı: 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sözleşmeli öğretmen ataması için Bakanlığın Başöğretmen Salonu'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bugünün "Türk bayrağını daha yükseklere taşıyabilmek, çocukların göz ışıltısını daha çok artırabilmek için yeni meslektaşları çalışma odasına davet etme günü" olduğunu söyledi.

Selçuk, "Her bir öğretmen arkadaşımın Milli Eğitim Bakanlığının değerli ve özel bir mensubu, saygın bir bireyi olduğunu bilmelerini özellikle isterim. Öğretmenlik ateşten bir gömlek olmanın ötesinde ateşten bir kaftandır. Öğretmenlik, hayali, şefkati, merhameti, çabası, gayreti, vicdanı olmayanın yapabileceği bir iş değildir. Öğretmenlik bir geçim vasıtası değildir." dedi.

Çocukların sevdikleri öğretmenleriyle daha başarılı olduklarına, bu nedenle şefkatin, merhametin gereğinin daha çok ortaya çıktığına dikkati çeken Selçuk, "Bu duygu ve düşünceler içinde hepinizin bizimle birlikte olmaya can attığınızı biliyorum değerli meslektaşlarım. Bu bağlamda da ülkemiz için daha iyiye, güzele hizmet etme şerefini birlikte paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 9-13 Mart'ta tercihleri alınan kadrolar için 20 bin sözleşmeli öğretmenin atama sonuçlarını yarın duyuracak.!

Atama sonuçları Bakanlığın https://pbsm.meb.gov.tr/sonuc/ internet adresinden öğrenilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 19:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5