Nadide Eğitim Kurumlarından örnek uygulama!

Nadide Eğitim Kurumları'nın bu yıl 6. sını düzenlediği “Artık büyüdüm ve zamanı geldi” etkinliğinde, ''NAMAZ'' merkezli tema hayata geçirilerek, değerler eğitimini ön plana çıkartan örnek bir uygulamayla ''10 yaşında namaza başlıyoruz'' çalışması start aldı.

Nadide Eğitim Kurumlarından örnek uygulama!

İzmit Fevziye Camii'nde “Artık büyüdüm ve zamanı geldi” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte 5. sınıf öğrencileri namaza başladı. Etkinliğe İzmit ilçe Müftüsü Süleyman KÜÇÜK, Başiskele ilçe Müftüsü Abdussamet ERKUL, Rize Eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Şevki YILMAZ, Cami İmam Hatibi, öğrenci velileri ve Cami cemaatinden çok sayıda kişi katıldı.

Kocaeli'nin etkin vakıflarından Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı bünyesinde çalışmalarını yürüten Nadide Eğitim Kurumları örnek projeleri hayata geçirmeye devam ediyor! Bu kapsamda “Artık büyüdüm ve zamanı geldi” sloganıyla namaz şuurunun öğrencilere aktarılmasına yönelik faaliyet hayata geçirildi. Nadide Eğitim Kurumları adına konuyla ilgili açıklama yapan Ramazan Mavuş: ''Osmanlı'da tıpkı sünnet merasimleri gibi namaza başlama törenleri yapılır, namaza başlayan çocuğa güzel elbiseler giydirilip hediyeler verilirdi. Bu güzel ve anlamlı geleneği yaşatmak ve bundan sonra namazlarını aksatmadan kılmaya gayret etmelerini sağlamak için bu yıl da 5. Sınıf öğrencilerimizle namaza başlattık.Değer Eğitimi öğretmenlerimizin desteği ile öğrencilerimiz okul mescitlerinde hazırlanarak kız öğrenciler beyaz başörtülerini erkek öğrenciler beyaz takkelerini taktılar.'' diyerek organize hakkında bilgi verdi.

Namaza başlayan çocuklara hediyeler verilirken İlçe Müftüsü Süleyman Küçük, namazın ve gençliğin öneminden bahsetti. İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz da çocuklara Salah (namaz) kelimesinin manaları üzerinden; Değer veren-Saygı duruşu-Koruyan ve dua yakarış olarak dört anlamını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 23:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmut seyit
mahmut seyit - 2 yıl Önce

MaşAllah! Çok güzel uygulamalar. Fanatikler çıkıp gericiler desede doğru yoldan şaşmayın. tebrklr. her ile böyle okullar lazım

SIRADAKİ HABER

banner5