banner29

Putin'den flaş ifadeler: ABD'nin füzeleri 7 dakikada Moskova'ya düşer!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'nın NATO üyesi olduğu takdirde Amerikan füzelerinin Harkiv veya Dnipro kentlerinden Moskova'ya uçuş süresinin 7-10 dakikaya düşeceğini söyledi.

Eğitim 10.06.2021, 00:28
Putin'den flaş ifadeler: ABD'nin füzeleri 7 dakikada Moskova'ya düşer!

Putin, Rossiya-1 kanalına verdiği röportajda, NATO'nun askeri faaliyetlerini ve Ukrayna'nın NATO'ya üye olma ihtimalini değerlendirdi.

NATO'nun Rusya sınırlarının yakınlarında askeri altyapısını güçlendirdiğine dikkati çeken Putin, "NATO'nun sınırlarımıza yakınlaşması, Rusya ve Rus vatandaşlarının güvenliğini etkileyecek kadar önemli bir husus." dedi.

Putin tehlikeyi böyle anlattı: Amerikan füzeleri Moskova'ya 7 dakikada düşer

"ÇIKARLARIMIZI ÇİĞNEDİLER"

Putin şunları kaydetti:

"NATO'nun doğuya doğru genişlemesi iki dalgada gerçekleşti. Bu, Rusya ve Batı ülkeleri arasındaki ilişkilerin ortaklık seviyede olduğu zamanda gerçekleşti ancak kaygılarımızın tümü göz ardı edildi. Sert konuşmak istemiyorum ancak çıkarlarımızı çiğnediler. Bu iyi ilişkilerin olduğu zamanında gerçekleşti. Batı, kendi jeopolitik çıkarlarını insanların ve diğer halkların çıkarlarından üstün tutar."

"UKRAYNA'NIN NATO'YA GİRMESİ BOŞ BİR MESELE DEĞİL"

Ukrayna'nın NATO üyesi olmak istediğine dikkati çeken Putin, bunun boş bir mesele olmadığını vurgulayarak, "Polonya ve Romanya'daki Amerikan füzeleri, Rusya'nın merkez bölgesine 15 dakikada varabilir. Ukrayna'nın NATO üyesi olduğunu farz edelim. Amerikan füzelerinin Harkiv veya Dnipro kentlerinden Moskova'ya uçuş süresi 7-10 dakikaya düşecek." ifadelerini kullandı.

Putin, Ukrayna vatandaşlarının birçoğunun NATO üyeliğini istemediklerini söyledi.

Yorumlar (1)
fark 1 hafta önce
farkiniz yok ki, ABD Roma imparatorlugu sen de dogu Roma imparatoruymus gibi davraniyorsun
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?