Sözleşmeli öğretmen alımı mülakatları ne zaman yapılacak?

20 bin sözleşmeli öğretmen alımlarında sözlü sınav tarihlerine oldukça kısa bir süre kaldı. MEB tarafından farklı branşlarda ataması yapılacak olan 20 bin öğretmen yeni eğitim öğretim yılında görev başı yapacak. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakatları hangi tarihte yapılacak?

Sözleşmeli öğretmen alımı mülakatları ne zaman yapılacak?

Sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınavları önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek. Sözlü sınav merkezlerini geçtiğimiz haftalarda adayların erişimine açan MEB konuyla ilgili detayları paylaşmıştı. İşte sözleşmeli öğretmen alımlarında bilinmesi gereken detaylar ve sınavların yapılacağı tarih...

SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN YAPILACAK?
Açıklanan başvuru takvimine göre, sözlü sınavlar, 12-30 Haziran'da yapılacak ve sonuçlar 4 Temmuz'da ilan edilecek. Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz'da alınacak, 16 Temmuz 2019'da sonuçlandırılacak. Tercihlerin alınması ve atama işlemi ile ilgili tarihler, Bakanlıkça daha sonra açıklanacak.

BRANŞ DAĞILIMI NASIL OLACAK?
İşte; 20 bin öğretmen ataması branş dağılımları ise şöyle; "Sınıf Öğretmenliği (2 bin 11), İngilizce (bin 960), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (bin 922), Okul Öncesi (bin 599), İlköğretim Matematik (bin 448), Özel Eğitim (bin 410), Rehberlik (bin 120), Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji (bin 149), Türkçe (bin 149), Beden Eğitimi (781)"

KİMLER TERCİH YAPABİLECEK?
Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecek. Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5