Toros'lardan Berlin'e eğitim seferberliği!

Toroslar Çankaya Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri Almanya'nın başkenti Berlin'e Ersasmus kapsamında eğitime gittiler.

Toros'lardan Berlin'e eğitim seferberliği!

İşte Toroslar Çankaya Özel Eğitim Meslek Okulu'nun açıklaması:

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın altında yer alan Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenci Hareketliliği 2018 Teklif Çağrısı döneminde Okulumuz Toroslar Çankaya Özel Eğitim Meslek Okulu olarak hazırladığımız “Öğrencilerimizin İstihdam için Beceri Geliştirme Stajı” adlı ve 2018-1-TR01-KA102-055828 nolu projemiz desteklenmeye değer bulunmuştur.

Projemiz kapsamında 10 yiyecek ve içecek hizmetleri alan öğrencilerimiz Almanya Berlin’de 2 haftalık stajlarının 3. Günlerini çalışmaktalar.  Proje sonunda Almanya’da 10 günlük çalışma deneyimi kazanarak Avrupa standartlarında aşçılık becerilerini kazanacaklardır. Stajın olmadığı saatlerde de kişisel gelişimleri için öğretmenleri tarafından Berlin’in ödemli tarihi ve kültürel yerleri gezilecektir. Temel düzeyde de olsa Almancalarını geliştirecekler. Proje bitiminde öğrencilerimize Staj Sertifikası, ECVET ve Europass Belgeleri verilecek. Türkiye’nin geleceğini teslim edeceğimiz gençlerimizin gelecek kuşakların istediği yeterliklerde yetiştirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimize çalışmalarında başarılar dileriz…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5