banner29

Üniversite 15 Haziran’da eğitime devam kararı aldı! Öğrenciler karara isyan etti

Selçuk Üniversitesi Senatosu, koronavirüs nedeniyle ertelenen eğitim öğretimin 15 Haziran’dan sonra devam etmesine ve sınavların da yüz yüze yapılmasına karar verdi. Binlerce öğrenci, sosyal medya hesaplarından karara “Virüs kapıp ölmek istemiyoruz” sözleriyle tepki gösterdi ve imza kampanyası başlattı.

Eğitim 08.05.2020, 20:37
Üniversite 15 Haziran’da eğitime devam kararı aldı! Öğrenciler karara isyan etti

Selçuk Üniversitesi Senatosu, 6 Mayıs 2020 tarihinde yaptığı toplantıda, 15 Haziran’dan sonra eğitime devam etme kararı aldı. Alınan karar dün Rektörlük ve üniversitenin sosyal medya hesaplarından duyuruldu. Açıklamada, pandemi süresince ertelenen eğitim öğretim faaliyetlerine 15 Haziran’da başlanacağı bildirildi. Ayrıca, uygulamalı eğitimi olmayan tüm programlarda ara sınav, genel sınav ve bütünlemelerin 15 Haziran-30 Temmuz arasında tamamlanacağı belirtildi. Açıklamada, üniversite yurtlarının 10 Haziran’da hazır hale getirileceği, KYK yurtlarının aynı tarihte açılması için de KYK Bölge Müdürlüğü ile görüşüleceği de kaydedildi. Ayrıca, 10 Haziran’dan itibaren üniversitede yemekhane, kütüphane ve diğer sosyal tesisler de hizmet verecek.

‘4 KİŞİLİK ODALAR, ORTAK TUVALET-BANYO...’

Selçuk Üniversitesi öğrencileri ise karara sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi. Yurtlarda, toplu taşıma araçlarında sosyal mesafenin korunamayacağına isyan eden öğrenciler, “Virüse yakalanıp ölmek istemiyoruz” diye isyan etti. Change.org adresinden imza kampanyası başlatan öğrenciler, kampanya metnine ise şunları yazdı:

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?