banner30

banner29

YÖK Başkanı üniversitelerin açılışıyla ilgili açıklama yaptı!

YÖK Başkanı Yekta Saraç üniversitelerin yeni ders sistemiyle ilgili sessizliğini bozdu. Üniversiteler daha fazla online eğitim verebilecek.

Eğitim 08.08.2020, 22:12 10.08.2020, 16:04
YÖK Başkanı üniversitelerin açılışıyla ilgili açıklama yaptı!

YÖK Başkanı Yekta Saraç üniversitelerin yeni ders sistemiyle ilgili sessizliğini bozdu. Üniversiteler daha fazla online eğitim verebilecek.

Tüm üniversite öğrencileri tarafından beklenen açıklama YÖK Başkanı tarafından geldi. YÖK Başkanı, üniversitelerin yeni ders sistemiyle alakalı açıklamalar yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı okulların açılışıyla ilgili net açıklama yaparken, bugüne değin YÖK Başkanı açıklama yapmamıştı. Hadi gelin hep beraber üniversitelerin yeni dönemde nasıl bir eğitim sistemine sahip olacağına bakalım.

YÖK Başkanı Yekta Saraç tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında uzaktan eğitim detaylarına yer verildiği görülmekte. Önlisans, Lisans ve Lisansüstü örgün programlarda uzaktan öğretim yoluyla %40 miktarında ders verilebileceği ifade edildi.

Üniversitelerde Online Eğitim Devam Edecek!

Genel olarak eğitim sistemi stratejisine bakıldığında okulların doluluk oranının azaltmak istendiği gözlemlenmektedir. Böylece virüsten etkilenen kişi sayısı da azaltılacaktır. ABD ve İngiltere başta olmak üzere tüm ülkeler bu eğitim sistemini uygulamaya çalışıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?