banner29

YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan öğretmen adayları hakkında açıklama!

Yükseköğretim Kurulu(YÖK) Başkanı Yekta Saraç, öğretmen adayı son sınıf öğrencilerinin talepleri doğrultusunda ''uygulama çalışmaları'' konusunda yeni kararlar alındığını ve bu kararların üniversite yönetimlerine bildirildiğini açıkladı.

Eğitim 07.04.2020, 11:36
YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan öğretmen adayları hakkında açıklama!

YÖK Başkanı M. A. Yekta Saraç'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaların tamamı bu şekilde;

''YÖK olarak, içerisinde bulunduğumuz salgın sürecinde gerçekçi bir zeminde, katılımcı bir üslupla, çeşitliliğin fırsatlarından yararlanarak öğrencilerimizi anlamaya ve onların beklentileri ile akademik gerçekleri mümkün olduğunca buluşturmaya çalışıyoruz.

Bu bağlamda öğretmen adayı olan son sınıf öğrencilerimiz tarafından bizlere iletilen taleplere yönelik bir müddetten beri çalışmaktaydık. Bu zor dönemle sınırlı olmak üzere, MEB ile de koordineli bir şekilde bu öğrencilerimizi rahatlatıcı yeni bir karar aldık.

Öğrencilerimizin 5-6 hafta arasında okullarda uygulama çalışmalarına katıldıklarını da göz önünde tutarak, uygulama çalışmalarındaki eksikliklerin "ders, ödev ve dosya hazırlığı" ile telafi edilebilmesine yönelik aldığımız kararı üniversitelerimize bildirdik. Hayırlı olsun...'' 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?