YÖK'ten Suriyeli öğrenci açıklaması! Provokatörler durmuyor...

YÖK, Suriyeli mültecilerin hiçbir sınava girmeden Türkiye'de istedikleri üniversiteye girebileceklerine dair bir açıklamasının olmadığı, bundan sonra da olmasının mümkün olmayacağı bildirildi.

YÖK'ten Suriyeli öğrenci açıklaması! Provokatörler durmuyor...

Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK) yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı sosyal medya hesaplarından, "YÖK'ün, Suriyeli mültecilerin hiçbir sınava tabi tutulmadan Türkiye'de istedikleri üniversiteye girebilecekleri şeklinde bir açıklama yaptığı" yönünde, tamamen gerçek dışı bilgiler içeren ve vatandaşları maksatlı bir şekilde yanıltmaya yönelik paylaşımlarda bulunulduğu aktarıldı.

"BUNDAN SONRA DA OLMASI MÜMKÜN DEĞİL"

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu paylaşımlar, mevcut durumu yansıtmamakta olup YÖK'ün, Suriyeli mültecilerin hiçbir sınava girmeden ülkemizde istedikleri üniversiteye girebileceklerine dair bir açıklaması olmamıştır, bundan sonra da olması mümkün değildir. Bu tür siyasi maksatlı, gerçeği yansıtmayan haber veya sosyal medya paylaşımlarına itibar edilmemesini, YÖK’ün sadece resmi kanalları vasıtasıyla yaptığı açıklamaların dikkate alınmasını önemle rica ederiz."

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5