EGM'den flaş Davutoğlu kararı!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Konya’daki evinin önünde bulunan koruma noktasındaki koruma kaldırıldı.

Gündem 25.02.2020 - 12:21 25.02.2020 - 12:21

AK Parti'den olaylı bir ihraç süreciyle karşı karşıya kaldıktan sonra, istifa edip kendi partisini kuran Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun Konya’daki evinin önünde bulunan koruma noktasındaki koruma kaldırıldı. Davutoğlu'na yakın kaynakların aktardığına göre; Emniyet'in koruma kararının kaldırılmasına "tehdit yok" açıklaması gerekçe olarak gösterildi.

KORUMA NOKTASI DURUYOR KORUMA KALDIRILDI

Koruma Hizmetleri Yönetmeliği gereği eski Başbakanların nerede olursa olsun ev ve işyerlerinde 24 saat korunma hakkı bulunuyor. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez Koruma Komisyonu aldığı kararla, eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Konya'daki evinin önünde koruma noktasında görev yapan korumayı kaldırıldı. Davutoğlu'nun evinin önünde bulunan koruma noktasının ise kaldırılmayacağı, boş olarak koruma noktasının kalacağı öğrenildi.

Geçmiş hükümetlerde Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı yapan Ahmet Davutoğlu, kısa süre önce AK Parti’den ayrılarak Gelecek Partisini kurmuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@