banner29

Akaryakıta bayram indirimi! Benzin ve LPG'ye...

Akaryakıtta beklenen “bayram” indirimi kesinleşti. Benzine, bu gece yarısından itibaren 9 kuruş indirim yapılacak. LPG’de de 14 kuruş indirim söz konusu. Motorin fiyatlarında bir değişiklik olmayacak

Ekonomi 04.06.2019, 00:01 04.06.2019, 00:10
Akaryakıta bayram indirimi! Benzin ve LPG'ye...

Benzin ve LPG'ye indirim

Akaryakıta bayram indirimi kesinleşti. Bu geceden geçerli olmak üzere benzine 9 kuruş, LPG'ye de 14 kuruş indirim yapıldıMotorin fiyatlarında ise değişiklik olmadı.

DÜNYADA PETROL FİYATLARI GERİLEDİ

Türkiye'de akaryakıt fiyatları; Brent petrol, uluslararası motorin ve benzin fiyatları ile dolar kuruna göre belirlenir. Nisan ayında 74-75 dolara kadar çıkan Brent petrol, 61 dolara kadar geriledi. Son bir hafta içinde uluslararası piyasalarda benzinin ton fiyatı, 669 dolardan 612 dolara düştü. Motorinin ton fiyatı da 652 dolardan 583 dolara kadar indi. Dolar kuru da durgunlaştı. Amerika Doları-Türk Lirası Geçen haftayı 5.87₺'dan kapattı.

BU GECE İNDİRİM

Devletin; akaryakıtta pompa satış fiyatlarını sabit tutmak için devreye aldığı “eşel mobil” gereğince Özel Tüketim Vergisi’nden (ÖTV) karşıladığı tutarlar sıfırlandı. Böylece indirimin önü açıldı. Bu gece yarısı benzinde 9 kuruş indirim yapılacak. LPG’de de 14 kuruş indirim söz konusu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?