banner29

Başkan Böcek, Antalya'ya gelenden 'ayak bastı parası' alacak!

CHP'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 'Her geceleme başına Avrupa'nın önemli kentlerinde olduğu gibi Antalya'da da vergi konulmalı. Bu vergi mutlaka getirilmeli. Bunun için girişimlerimiz var. Bu vergi ile Antalya ihya olur' dedi.

Ekonomi 28.06.2019, 17:00
Başkan Böcek, Antalya'ya gelenden 'ayak bastı parası' alacak!

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB), 35. kuruluş yıl dönümü Aspendos Antik Tiyatrosu'nda düzenlenen gece ile kutlandı.

Gecede bir konuşma yapan CHP'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, turist kabul eden tüm dünya şehirlerinde ayak bastı parası alındığını belirterek, Antalya'ya mutlaka şehir vergisi getirilmesi gerektiğini söyledi.

Böcek, "14 milyon turist ağırlanıyor, 100 milyon geceleme yapılıyor. Her geceleme başına Avrupa'nın önemli kentlerinde olduğu gibi Antalya'da da vergi konulmalı. Bu vergi mutlaka getirilmeli. Bunun için girişimlerimiz var. Bu vergi ile Antalya ihya olur. Bu vergi ile belediyelere, turizme ve turizmcilere büyük katkı sağlanır. İlçe belediyelerinin yükü çok ağır. Bu vergi ile bu yük hafifler" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?