Bayramlaşma trafiği nedeniyle hatlar kilitlendi! Operatörler topu birbirine attı...

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle bayramı evlerinde geçiren yurttaşların, tebrik için telefonlara sarılması hatlarda erişim sorunları yaşanmasına yol açtı. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone konuyla ilgili açıklamalarında sorunun 'diğer operatörlerden' kaynaklandığını savundu.

Bayramlaşma trafiği nedeniyle hatlar kilitlendi! Operatörler topu birbirine attı...

Türkiye'de milyonlarca kişi yakınlarını arayarak bayramlaşmak için telefonlara sarılınca GSM şirketlerinin hatları kilitlendi.

Dünya gazetesinin haberine göre; Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlarında sabah saatlerinden bu yana erişim sıkıntısı yaşanıyor. Sıkıntı yaşayan vatandaşları sosyal medyadan tepkileri dile getirirken, 'yoğunluk nedeniyle hatların sorunlu çalıştığı' bilgisi verildi.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone daha sonra konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak, sorunun 'diğer operatörlerden' kaynaklandığını savundu.

Hepsi topu 'diğer operatörlere' attı

Vodafone, "Diğer operatörler yönüne yaptığınız aramalarda problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun Vodafone kaynaklı değildir" ifadesini kullandı.

Türk Telekom da benzer şekilde, "Diğer operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendi aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir sorun yaşanmamaktadır" dedi.

Turkcell de, "Turkcell’lilerin diğer Turkcell’li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda herhangi bir aksama bulunmamaktadır. Şebekemizden diğer operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldiği görülmektedir" açıklamasını yaptı.

Ramazan bayramı nedeniyle Türkiye'nin genelinde dört günlük sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2020, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5