Beklenen indirim geldi!

LPG Otogaza 5 kuruş indirim geldi. Otogazdaki indirimin bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor.

Beklenen indirim geldi!

Doların geçen hafta ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamalarıyla 1 Kasım'dan beri ilk kez 5.5450 seviyesini test etmesiyle birlikte yükseliş eğiliminin zam olarak yansıdığı akaryakıt fiyatlarında ibre bu sefer tersine dönüyor. LPG Otogaza 5 kuruş indirim geldi. Otogazdaki indirimin bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor.

Dolar 5,25'e kadar geriledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD liderinin ikili telefon görüşmesi, TCMB'nin faiz kararı ve 49. Dünya Ekonomik Forumu'na katılan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Davos'tan verdiği mesajlar ile hızla düşüşe geçen dolar bu sabah itibariyle 5,30'un altına gerileyerek 5,25'li seviyeleri gördü.

Benzinde indirim ihtimali

Dolardaki bu eğilim gözleri akaryakıt fiyatlarına çevirdi. Piyasa uzmanları ise yaşanan düşüş eğiliminin petrol fiyatlarına da yansıdığını belirterek benzinde gelecek hafta için 11 kuruşluk bir indirim ihtimalinin gündeme geldiğini belirtiyor.

Benzine 33 kuruş, motorine 38 kuruş zam yapılmıştı

Ocak ayında LPG bir kez, benzin ve motorin iki kez zamlandı. 9 ve 15 Ocak'ta benzine toplam 33 kuruş, motorine toplam 38 kuruş, 16 Ocak'ta ise LPG'ye 6 kuruş zam yapıldı.

LPG'ye indirim geldi

Benzinin yanı sıra LPG'de beklenen indirim ise gerçekleşti. Otogaza akşam saatlerinde 5 kuruş indirim yapıldı. İndirimli fiyatların bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5