Felaket tellalı Rubin konuştu: Dolar 10 TL'yi görecek

Türkiye düşmanı bir portre çizen Michael Rubin, felaket tellallığı ile dolar yorumu yaptı. Eski Pentagon yetkilisi olan Rubin, geçen hafta paylaştığı mesajında "1 dolar 5 TL ne zaman olur? Haftaya?" diye yazmıştı... Rubin'in tek öngörüsü bu değil. Seçimlerden sonrası için ve dolar kuru ile ilgili bir tahmini var...

Felaket tellalı Rubin konuştu: Dolar 10 TL'yi görecek
Daha önceki açıklamalar ve twitter paylaşmlar ile tam bir Türkiye düşman olduğunu gösteren Rubin geçtiğimiz yıl, "Beyaz Saray’ın düşünmesi gereken sorun 'Türkiye'yle nasıl iyi dost oluruz değil, Türkiye'nin çöküşünü nasıl yöneteceğiz' olmalı diye yazmıştı.

Eski Pentagon yetkililerinden Michael Rubin, son haftalarda dolarda yaşanan yükselişle ilgili felaket tellallığı yaptı. Rubin'in geçen hafta paylaştığı mesajında dolarla ilgili 5 TL yorumu yaptığı ortaya çıktı.

Rubin'in geçen hafta attığı tweet ortalığı karıştırdı. Bir hafta önce doların 5 TL'ye kadar yükseleceğini yazan Rubin'in doların seçimden sonra 10 TL'ye çıkacağını iddia etmesi ise tartışılıyor.

DOLAR 4,92 İLE ZİRVE YAPTI


Dolar dün zirve üzerine zirve yaşadı ve 4.92 seviyelerine ulaştı. Merkez Bankası’nın geç likidite penceresi borç verme faiz oranını yüzde 13,5’ten 16,5’e yükseltmesiyle dolar 4.55’e geriledi.

 

"HAFTAYA 5 TL SEÇİMDEN SONRA 10 TL"


Michael Rubin, Twitter'dan bir hafta önce doların 5 TL'ye çıkacağını ve seçimden sonra ise 10 TL olacağını yazmış.

Rubin mesajında, "1 dolar 5 TL ne zaman olur? Haftaya? 1 dolar 10 TL hemen seçimden sonra mı olacak?" diye yazmıştı.
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 19:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5