banner30

banner29

Halkbank'tan flaş açıklama! Geçerli değil...

Halkbank dün akşam sistemlerine yansıyan düşük döviz kurlarına ilişkin sabah saatlerinde yaptığı açıklamada durumun yazılımsal bir hatadan kaynaklandığını vurgulamıştı. Banka bu açıklamanın ardından yeni bir açıklama daha yayınlayarak söz konusu saatlerde yapılan dolar işlemlerinin de geçerli olmadığını bildirdi.

Ekonomi 01.09.2018, 21:25 01.09.2018, 21:25
Halkbank'tan flaş açıklama! Geçerli değil...
Halkbank dün gece 3.80'den dolar satışı yapıldığına ilişkin iddialarla ilgili ikinci açıklamayı yaptı. Açıklamada 'yapılan işlemlerin geçerli olmadığını' ifade edildi.

Halkbank'tan dün akşam saatlerinde ucuza dolar ve euro satıldığı iddia edilmişti. Bankada doların fiyatı 4 TL'nin altında, Euro'nun fiyatı ise 4.5 TL'nin altında gösteriyordu. Halkbank durumun sistemsel bir arızadan kaynaklandığı açıklamasını yapmıştı.

YENİ AÇIKLAMA

Halkbank daha sonra bir açıklama daha yaparak söz konusu saatlerde yapılan dolar işlemlerinin geçerli olmadığını bildirdi.

Halkbank'tan yapılan açıklamada şöyle denildi: "31 Ağustos 2018 akşamı bankamızca döviz kurlarının sisteme aktarılmasında kullanılan 3. parti bir yazılımdan kaynaklanan hatalı döviz kurları ile gerçekleştirilen müşteri döviz alım-satım istemlerinin herhangi bir geçerliliği bulunmamaktadır. Söz konusu işlemler nedeniyle Bankamızın ve müşterilerimizin hiçbir şekilde kar/zarar durumu oluşmamıştır. Sistemimiz, normal işleyişinde döviz alım-satım işlemlerine devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur. "
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?