banner30

banner29

IMF: 1 trilyon dolarlık kredi verebileceklerini açıkladı

IMF Başkanı Georgieva, krizden etkilenen ülkelere 1 trilyon dolarlık kredi verebileceklerini söyledi

Ekonomi 29.03.2020, 16:14
IMF: 1 trilyon dolarlık kredi verebileceklerini açıkladı

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılarak küresel ekonomiyi olumsuz etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla 81 ülke yardım talebiyle Uluslararası Para Fonu’na (IMF) başvurdu.

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile yaptığı görüşmede dünya genelinde 81 ülkenin para yardımı istediğini bildirdi. 

Georgieva, 1 trilyon dolarlık kredi verebileceklerini ifade etti.

Sınırların kapatılması, çok sayıda küçük ve orta ölçekli şirketin iş durdurmasına neden olurken, günlük hayat ve iş hayatını sekteye uğratan önlemlerle birlikte dünya genelinde corona virüsü nedeni ile yaşanan korku ve panik havası piyasalarda tarihi düşüşler yaşanmasına neden oldu.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Allah Belanızı Versin Para Üçün Oyun Oynayırsınız Topladığınız Paranı Çansağlığı İle Kulanmayın Virüs Savaşında Halkların Sağlığına Zarar Verdiniz ŞEHİD ETDİNİZ Tranpda İMF Dağılsın Nehengliğinizden Elamet Kalmasın Yer Küresinde Bütün Halklarda Ekonimi KAOSU DOLAR SAVAŞIN AÇDINIZ Ölün Bitin İnsanlar Mutlu Olsun Tranp Zaferin Keyd Eder Seçkilerde Zafer Kazanar Virüs Hasteliği Çanınıza Bulaşsın Kurtulmayın
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?