banner30

banner29

Köfteci Yusuf kim? Köfteci Yusuf'un kaç şubesi var?

Her geçen gün büyümeye devam eden Köfteci Yusuf kimin? Köfteci Yusuf'un kaç şubesi var? Köfteci Yusuf bayilik veriyor mu? Köfteci Yusuf'un günlük cirosu ne kadar?

Ekonomi 03.11.2020, 22:35 27.02.2021, 12:15
Köfteci Yusuf kim? Köfteci Yusuf'un kaç şubesi var?

Türkiye'nin en büyük restoranları arasında kendisine yer bulan Köfteci Yusuf, gün geçtikçe büyümesine devam ediyor. Yoğun olarak İstanbul'da şubesi bulunan Köfteci Yusuf kimin? Köfteci Yusuf kaç şubesi var? Köfteci Yusuf bayilik veriyor mu? Köfteci Yusuf günlük cirosu ne kadar? 
Köfteci Yusuf kimin?

Türkiye'de tek köfte fabrikasına sahip olan Köfteci Yusuf, son zamanlarda adı skandallara karışsa da Türkiye'nin en başarılı restoranları arasında kendisine yer buldu. Yüzlerce personele istihdam sağlamasının yanı sıra köftelerinin tadını beğenen vatandaşlar ise ünlü köftecinin tarihini merak ediyor. Peki köfteci yusuf kimin?

1996 yılında İznik'te kurulan Köfteci Yusuf'un ortaklık payında yüzde 93'e yüzde 7'lik bir oran mevcut. Yusuf Akkaş Köfteci Yusuf'un büyük hissedarı iken Ramazan Akkaş ise küçük ortağı olarak mevcut yapıda yer almakta.

Köfteci Yusuf kaç şubesi var?

Yeme-içme sektöründe 25. yıla yaklaşan Köfteci Yusuf, kurulduğu günden bugüne büyümesini ve gelişmesini sürdürüyor. İlk olarak 1996 yılında İznik'te kurulan Köfteci Yusuf, Bursa’da 22, İstanbul’da 18, Ankara’da 11, İzmir’de 8, Balıkesir ve Samsun’da 6, Aydın, Antalya ve Afyonkarahisar'da 3, Muğla, Bilecik, Eskişehir, Kırklareli, Kocaeli, Ordu, Konya, Kırıkkale ve Denizli'de 2, Isparta, Yalova, Sakarya, Çanakkale, Kütahya, Çankırı, Amasya, Burdur, Edirne, Aksaray ve Tekirdağ'da 1’er tane olmak üzere toplam 110 noktada müşterileriyle buluşuyor.

Köfteci Yusuf Kaç Kişi Çalışıyor? Köfteci Yusuf Personel Sayısı

Kasap olarak 1996 yılında İznik'te başlayan bu serüven, daha sonra Orhangazi'de İstanbul yolu üzerinde açılan 2. şubeyle birlikte devam eder. Köfteci Yusuf'un sahibi Yusuf Akkaş'ında söyleyeceği gibi kırılma noktası ise 3. şube olan eski Yalova yolu üzerinde büyük bir AVM'nin karşısına açılan restorandı. Başarısını İznik'te öğrendiği ticarete ve sattığı ürünlere borçlu olduğunu söyleyen Akkaş, en önemli ve kritik payın ise çalışan cefakar ekibine ait olduğunu ifade ediyor. Türkiye'de 100'den fazla şubesi bulunan Köfteci Yusuf, 7 binden fazla personel sayısıyla Türkiye'nin de en büyük restoran zincirleri arasında yer almayı sürdürüyor.

“62 MİLYON KİŞİ AĞIRLADIK”

30 tane lezzet durakları olduğuna değinen Akkaş, “Geçen yıl 62 milyon misafir ağırladık. Bu yılda 10 şube daha açmayı düşüyoruz. Açılacak şubelerimizin çoğu İstanbul’da olacak. İzmir’de ise bir kaç tane şube projemiz var.”

HIZLI SERVİS, UYGUN FİYAT

Köfteci Yusuf denilince akla 3 temel unsur geldiğini dile getiren Akkaş, “Bu unsurlar lezzeti,hizmetin çok hızlı gelmesi ve uygun fiyatı olarak öne çıkıyor. Evet, beklenenin üzerinde bir hizmet ve hızlı servis sunuyoruz. Hızlı servisimiz ilk etapta müşteriyi düşündürüyor fakat köfteyi yedikleri zaman ‘işte bu’ diyebiliyorlar. Biz insanların parasının hakkını fazlasıyla vermeye çalışıyoruz. Müşteri Kasaya geldiğinde hesabı öderken beklediklerinin çok altında bir hesapla karışılmasıyla bizlere kefil oluyorlar. Biz bu hassasiyetlere çok dikkat ediyoruz. Her şeyin en kalitelisini kullanıyoruz. Bizim cebimizden gitsin yeter ki müşterimiz memnun kalsın.” dedi.

GÜNDE 60 TONLUK ÜRETİM

ünlük 150 tane dana, 1000 tane kuzu işlediklerini söyleyen Akkaş, üretim kapasitesine dair şu bilgileri paylaştı: “Şuanda 50-60 ton ürünü şubelerimize günlük sevkiyat yapıyoruz. Bana tazelik denildiğinde günlükten bile daha taze olduğumuzun cevabını veriyorum. Soğuk zincire çok dikkat ediyoruz. Büyük nakliye şirketleri ile anlaşmalarımız var. Karlılık konusuna gelirsek çoğu şirket daraldığında zam yapıyor. Bizler ise zam yaparak değil, nasıl tasarruflu davranabiliriz diye düşünüyoruz. Karlılığı tesislerimizde üretmek istiyoruz.”

YILDIZLI AŞÇILARDAN TAM NOT

Birçok önemli otelde aşçılık yapan 30 kişilik Bursa Aşçılar Derneği üyesi usta aşçıları Yenişehir’deki tesiste ağırlayarak görüşlerini alan Akbaş, gelen misafirleri daha iyi ağırlayabilmek için bu görüşmenin önemli olduğunu söyledi. Ürün geliştirme ve hizmet konusunda büyük ustalardan fikir alan Akkaş, “Daha iyi hizmet için her gün daha çok çalışarak yola devam ediyoruz. Her şeyi müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için yapıyoruz.”dedi.

BU LEZZETİ DÜNYA TANIYACAK

Osmanlı’dan günümüze ulaşan Türk köftesinin özel tadını tüm dünyaya tanıtmak istediğini aktaran Akkaş, hedeflerine ve çalışma politikasına dair şunları söyledi: “Nasip olursa 2018 yılında çok büyük pazarlarda boy göstereceğiz. Türkiye’de 22 yıldır bu işi yapıyoruz. Burada yakaladığımız başarıya yurt dışında da birkaç yıl içinde ulaşabileceğimize inanıyoruz. Lezzeti kanıtlanmış bir köftemiz var. 6 bin kişilik özverili çalışan bir ekibe sahibiz. ‘Hayır’ kelimesini kullanmamaya çabalıyoruz. Her şeyi bol vermeye çalışıyoruz. Direkt misafirlerimizden, müşterilerimizden önerilerini ve şikâyetlerini dikkate alıp kendimizi hemen düzeltiyoruz. Çok hızlı kararlar alabiliyoruz. Genç bir yapıya sahibiz ve bu işletmenin ileride lokomotif bir gıda firması olacağına inanıyoruz. Müşterilerimizin bizleri önerisi sayesinde gün geçtikçe daha çok tanınıyoruz. En iyi reklam ağızdan ve tavsiyelerle yapılandır. Misafirlerimizin bize kefil olması bizleri oldukça memnun ediyor.”

EN İYİ YOL LOKANTISI

Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği en iyi 10 yol lokantası programında Köfteci Yusuf eşsiz lezzetleri ile rakiplerini geride bırakarak 1.’lik koltuğuna oturdu. Güler yüzü, samimiyeti ve müşteri önceliğiyle rakiplerini arkada bırakmayı başaran Köfteci Yusuf, Hürriyet Gazetesi’nin bu ödülü ile doğru yolda olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Köfteci Yusuf günlük cirosu ne kadar? 

İznik’te kasap olarak kurulduktan sonra restoran zincirine dönüşen Köfteci Yusuf, bu yıl Anadolu 500 Araştırması’nın ‘cirosunu en çok artıran şirket’ kategorisinde birincilik koltuğuna oturdu. Köfteci Yusuf, 2015 yılında 136,3 milyon TL olan cirosunu 2016 yılında 430,2 milyon TL’ye çıkararak, yüzde 215,7 gibi rekor bir büyüme kaydetti.

Büyümede ikinci sırayı Bereket Enerji aldı. Bu yıl Anadolu 500 Araştırması’nda cirosunu en çok artıran şirket kategorisinde birinciliği Bursa merkezli Köfteci Yusuf elde etti. Köfteci Yusuf, 2015 yılında 136,3 milyon TL olan cirosunu 2016 yılında 430,2 milyon TL’ye çıkararak ciro artışı kategorisindeki liderlik koltuğuna oturdu. Köfteci Yusuf, 2016 yılında cirosunu bir önceki yıla göre tam yüzde 215,7 artırdı.

‘Köfteci Yusuf olarak dört masalı bir dükkanla köfteciliğe adım atan Yusuf Akkaş, kısa sUrede nam salınca restoran zincirine dönüştü. Köftelerinin lezzeti dilden dile yayılmaya başladı. Dört masalı dükkanda 1996 yılında 700 kişi ağırlayabilen Köfteci Yusuf, zamanla yeni şubeler açmaya başladı.

KÖFTE FABRİKASI

21 yıldır gıda ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren Köfteci Yusuf, aynı zamanda Avrupa standartlarında Türkiye’nin en büyük köfte fabrikasına da sahip. Şu anda 32 Köfteci Yusuf şubesi var. Ayrıca Bursa, Kocaeli ve İzmir’de de şirketin diğer markası olan birer Döner  şubesi bulunuyor. Böylece şirket şu anda toplamda 35 restoran ile hizmet veriyor.

Avrupa’nın en büyük kapasiteli köfte fabrikasına sahip olan Köfteci Yusuf’ta günde 50 ton et işleniyor. Bu etin yarısı işletme bünyesinde yer alan çiftliklerde yetiştirilen hayvanlardan elde ediliyor. Diğer yarısı ise İznik’ten Balıkesir’e, Eskişehir’den Çanakkale’ye kadar geniş bir bölgede hayvancılık yapan köylülerden ve diğer üreticilerden tedarik ediliyor.

FİYAT AVANTAJI

Üretici olmasıyla birlikte fiyat avantajı sağlayan Köfteci Yusuf, dışardan yaptığı alımlarda da nakit kullandığı ve arada aracı olmadığı için et ve diğer ürünleri ucuza temin edebiliyor. 2016 yılında 62 milyon kişi ağırlayan Köfteci Yusufun bünyesinde çalışanların sayısı 7 bin civarında.

Bu rakamın bu yıl 10 bine çıkarılması hedefleniyor. Mevcut 35 restoranın da 45’e çıkarılması planlanıyor. Bu yıl İstanbul’da beş yeni restoranın faaliyete geçmesi hedefleniyor.

BUTİK ÜRETİM ANLAYIŞI

Şirketin büyümesindek ien önemli etkenlerden biri, yüksek tonajlı üretim yapmasına karşın bunu butik bir üretim anlayışıyla müşteriye sunması. Zira Köfteci Yusufta hazırlanan köfteler makineden çıkmıyor. Köfteyi elde basan 250 kadın fabrikada çalışıyor.

Fabrikada akşam basılan köfteler, ertesi gün restoranlarda satışa sunuluyor. Köfteci Yusuf’un köftesi, orta yağlı yüzde 70 dana, yüzde 30 kuzu etinden yapılıyor. İçine de sadece ekmek, pul biber, beyaz soğan ve tuz konuluyor. Köfte ızgaraya elle basılarak konuluyor. Kömür ızgarasında sık sık çevrilerek pişiriliyor.

Yorumlar (3)
Özlem 2 ay önce
Pendik-Yenişehir Atlantis AVM, yeni bir Köfteci Yusuf şubesi için biçilmiş kaftan. Kesinlikle burada da bir Köfteci Yusuf açılmalı. Hem uygun fiyatı hem de kaliteyi bir arada sunan, Yerli Bir Marka olmanın gururunu yaşatıyor bizlere. Teşekkür ederiz Köfteci Yusuf
Gül 4 ay önce
Alanya ne zaman acilcak şubeniz hep Antalya'ya gidiyoruz bekliyoruz Alanya'da açılsın çok güzel ucuz köfteci Yusuf'u alanyadada görmek için sabırsızlanıyorum saygilar
Gül 4 ay önce
Alanya şubesi istiyorum
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?