banner29

Konya, kendi kripto parasını çıkaracak! Belediyecilikte bir ilk!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bir kripto para ortaya koymak için belediye bünyesinde bir çalışma içerisinde olduklarını duyurdu.

Ekonomi 16.01.2020, 17:49 16.01.2020, 18:15
Konya, kendi kripto parasını çıkaracak! Belediyecilikte bir ilk!

İSMİ 'ŞEHİR COİN' OLACAK!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 'şehir coin' uygulaması üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı riyasetinde düzenlenen ATO Congresium'da düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi'ndeki belediye başkanları oturumunda Konya olarak projelerini anlatan Altay, üzerinde çalıştıkları kripto para ile belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımlarını gerçekleştirmeyi ve vergi tahsilatı yapmayı hedeflediklerini ifade etti.

Belediyelerin ve başkanların en önemli görevinin 'para bulmak' olduğunu belirten Altay, şöyle konuştu:

“Blockchain üzerinde bir çalışma yürütüyoruz. Biz acaba bir ‘şehir coin’ üretebilir miyiz diye çalışıyoruz. Kendi parasını basan ilk belediye olabilir miyiz bilmiyorum. Bu konuda iş birliğine hazırız. Özellikle sosyal yardımlarımızı acaba bununla vererek bir ekosistem oluşturabilir miyiz ya da belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımlarını bununla yapabilir miyiz, diye çalışıyoruz. Belki ileride yasal düzenlemeyle belediyenin aldığı vergileri de eğer bu coinlerle alabilirsek kendi ekosistemimizi oluşturabiliriz.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?