banner5

banner29

Petrol fiyatı sıfır doların altına düştü

ABD'de petrol fiyatları varil başına 0 doların altına düştü. OPEC üyelerinin üretimde rekor seviyede kesintiye gitmesi de düşüşe çare olamadı.

Ekonomi 21.04.2020, 00:58
Petrol fiyatı sıfır doların altına düştü

CNN Business'in haberine göre, ABD petrol fiyatları, Pazar günü koronavirüs salgının neden olduğu talepteki büyük çöküşten etkilenmeye devam ediyor. ABD'de petrol fiyatları pazartesi gününde de rekor seviyede geriledi. 

 ABD petrol vadeli işlemleri varil başına 0 doların altına düştü. Bu durum NYMEX 1983'te petrol vadeli işlem ticareti açtığından bu yana en kötü seviye.

OPEC, Rusya ve diğer üreticiler tarafından son 18 yılın en yüksek üretim kesintisine gidildi. Ancak rekor seviyelerdeki üretim kesintisi talep kaybını telafi için yeterli olmadı.

AxiCorp'un küresel piyasa stratejisti Stephen Innes, "OPEC + anlaşmasının şu anki petrol piyasalarını dengelemek için yeterli olmayacağını anlaması uzun sürmedi" dedi.

ABD'nin haziran vadeli petrol vadeli işlemleri % 12'den fazla düşerek 21.87 $ 'a geriledi. Küresel kriter Brent,% 3.9 düşüşle 27 $ 'ın altına düştü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?