banner29

Ripple (XRP) nedir? Ripple nereden alınır? İşte detaylar...

Son günlerin yıldızı parlayan kripto parası Ripple'ın (XRP) eski ortağı ile ilgili çalkantılı haberler gelmeye devam ederken kripto para piyasasında Ripple hareketli bir grafik çiziyor. Ripple'a yatırım yapmak isteyen vatandaşlar bu süreçte Ripple (XRP) nasıl alınır sorusuna cevap arıyor. Peki Ripple nereden alınır, Ripple'a nasıl yatırım yapılır?

Ekonomi 11.04.2021, 01:19
Ripple (XRP) nedir? Ripple nereden alınır? İşte detaylar...

Ripple, internet aracılığıyla para göndermek için kullanılan bir iletişim protokolüdür. Kripto para Ripple nedir sorusu analistlerin ve stratejistlerin Twitter hesaplarından paylaşım yapmalarının Ripple (XRP) yatrımının nasıl ve nereden yapılacağı konuşuluyor. Analistlerin dava süreci ile yorumlar yaptığı Ripple'ın piyasa değeri hareketlenince, yatırım yapmak isteyen vatandaşlar Ripple nereden ve nasıl alınır araştırmasına başladı. Peki Ripple'a yatırım yapma işlemi nasıl olur? Ripple al-sat nasıl yapılır?

RIPPLE (XRP) NEDİR?

2012 yılında ABD merkezli Ripple Labs tarafından geliştirilmiş sistemde Dolar ve Türk Lirası gibi fiyat para birimlerinin yanı sıra, Bitcoin ve Litecoin gibi kripto para türünden ödemelerle diğer emtiaları ve değer birimlerini destekler. Ripple; dijital varlık borsalarının, ödeme sağlayıcılarının, bankaların ve şirketlerin blokzincir teknoloji ile daha güvenli çok düşük ücretli her boyutta, küresel çapta değer ve para göndermeyi hedeflemektedir.

RIPPLE (XRP) ETİMOLOJİSİ

Dijital varlık gönderimini blokzincir üzerinde XRP 30 Temmuz 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Kasım 2020'de kripto paralar sıralamasında ilk 4'ün içine girmeyi başaran Ripple (XRP) şirketi 40'tan fazla ülke ve 300'den fazla finansal kuruluşa hizmet vermektedir.

Ripple (XRP) davası tarihi 2021... Kripto para Ripple davasının konusu nedir? Ripple davayı kazanırsa ne olur?

KRİPTO PARA NEDİR?

Kripto para, işlemleri güvenceye almak için kriptografi yani şifreleme kullanan, çalışma şekli nakite alternatif bir değişim aracı olarak tasarlanmış bir dijital varlık, bir sanal unsurdur. Kripto paralar bir nevi dijital döviz, alternatif döviz ve sanal döviz’dir.
Kripto para ne herhangi bir devletin üretmiş olduğu bir para birimi değildir. Merkezsiz çalışan kripto paralar bu yüzden herhangi bir bankaya bağlı olarak çalışmaz. Kripto para herhangi bir şahıs tarafından yönetilmez. Taklidi imkansız olan kripto paranın takası da mümkün değildir. Fiziki bir nesne olmadığı için kazanılmaz.

ALTCOIN NEDİR?

Ripple en fazla tercih edilen altcoinlerden birisidir. Bitcoin dışındaki tüm kripto para birimlerine altcoin denir. Örneğin; etherum ve dogecoin gibi kripto paralar altcoin olarak geçer. Altcoinlerin adı madeni para anlamına gelen "coin" ile birleşerek kısaltma oluşturur.

RIPPLE (XRP) HESABI NASIL, NEREDEN AÇILIR?

Ripple nasıl alınır sorusunun cevabı olarak, öncelikle yerli ya da yabancı kripto para borsalarının birisine başvuru oluşturmanız ve kimlik doğrulama yaparak güvenli bir şekilde kayıt oluşturmanız gerekmektedir. Kripto para borsasında kayıt ve güvenlik oldukça önemli olduğu için güvenlik ağına "yüz tanıma, kimlik onaylama, telefon numarası ve e-mail onaylama, tek bir kanaldan hesaba girip yapabilme" gibi güvenlik seviyesi hat safhada olan kripto para borsasında işlem yapılması önerilir. Güvenli bir şekilde kayıt yaptıktan sonra kripto para borsasında işlem yapmaya hazır hale gelmek için, hesabınızda yer alan cüzdan kısmında almak istediğiniz Ripple (XRP) miktarı kadar para bulundurmanız gerekir. Ripple (XRP) hesabınıza para aktarma işlemlerini ise cüzdan ya da benzer yerlerde paranızın bulunduğu hesap bilgilerini güvenli bir şekilde girmeniz yeterli olacaktır. Ripple (XRP) nereden alınır sorusuna ise şöyle cevap verelim; Youtube üzerinden tanınmış ve bilinen yatırım uzmanlarının önerdiği web siteleri tercih edebilirsiniz. Peki Ripple (XRP) al- sat nasıl yapılır?

RIPPLE NEDEN YÜKSELİYOR?

Analistlerin açıklamalarına göre Ripple'ın yükselmesinin nedenlerinden birisi de eski ortağından dolayı dava açılması ve davanın olumlu sonuçlanması beklentileri.

Paypal gibi küresel ödeme devleri kripto para alım ve satım hizmetlerine başlayınca Ripple (XRP) daha fazla vatandaş tarafından tercih edilir oldu. Dünyada yaklaşık olarak 300 milyon kullanıcısı olan Paypal'ın Ripple'a talebin artmasında katkısı oldukça fazla.

Ripple'ın yükselmesinin nedenlerinden birisi de Bitcoin'den sonra en fazla tercih edilen kripto paralardan birisi olmasıdır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?